ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۱۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اسلایدشو > یمن برای جشن و پیروزی آماده می‌شود

یمن برای جشن و پیروزی آماده می‌شود

منابع آگاه اطلاع‌رسانی نزدیک به انصارالله یمن اعلام کردند که کمیته عالی انقلاب یمن، به ناظران بر استانداری‌های 8 استان کشور از جمله صنعا خواسته است که برای جشن پیروزی بر کشورهای ائتلاف آمریکایی – ...

13940419000654_PhotoA

منابع آگاه اطلاع‌رسانی نزدیک به انصارالله یمن اعلام کردند که کمیته عالی انقلاب یمن، به ناظران بر استانداری‌های 8 استان کشور از جمله صنعا خواسته است که برای جشن پیروزی بر کشورهای ائتلاف آمریکایی – سعودی خود را آماده کنند.

بر اساس این گزارش، انصارالله چندین روز است که برای شرکت در روز جهانی قدس در سراسر یمن به طرفداران خود فراخوان داده است تا در این روز، پرچم‌ها و پلاکاردهای ضد سعودی، آمریکایی و اسرائیلی برافراشته شود و از پایداری ملت یمن در قبال تجاوز سعودی، صهیونیستی و آمریکایی تقدیر شود.

این تظاهرات از عصر امروز در استانها و شهرهای مختلف یمن آغاز شده است.

به نوشته «یمن پرس»، جنبش انصارالله، فراخوان تظاهرات روز جهانی قدس و جشن پیروزی مقاومت ملت یمن را به  استانهای صنعا، صعده، حجة، ذمار، عمران، الحدیده، الجوف ابلاغ کرده است.

منابع آگاه اعلام کردند که کمیته عالی انقلاب یمن، اعلام کرده است که برقراری آتش‌بس انسانی در یمن از سوی سازمان ملل به منزله پیروزی اراده ملت صبور و مقاوم یمن و نیز پیروزی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی مجاهدینی است که در جبهه‌های نبرد، قهرمان میدان شدند.

سازمان ملل از روز شنبه تا پایان ماه مبارک رمضان، آتش‌بس انسانی اعلام کرده‌است اما هنوز مشخص نیست که عربستان تا به چه اندازه به این آتش‌بس چند روزه پایبند خواهد ماند! زیرا 22 اردیبهشت گذشته که ساعت 23 به وقت محلی در یمن آتش‌بسی 5 روزه اعلام شد، تنها یک ساعت پس از اعلام آتش‌بس، عربستان، آن را نقض کرد و به بمباران چندین منطقه در یمن ادامه داد.

تحلیل‌گران سیاسی در تحلیل آتش‌بس اعلامی یکجانبه اردیبهشت ماه از سوی ریاض، اذعان داشتند که عربستان پس از 27 روز بمباران مناطق مختلف یمن، به هیچ یک از اهداف اعلامی‌اش دست نیافت و چاره‌ای جز توقف جنگ و به راه انداختن جنگ روانی جدید علیه یمن نداشت. مهمترین هدف اعلامی از آغاز جنگ یمن، بازگرداندن رئیس‌جمهور فراری به یمن و از بین بردن توان موشکی انصارالله و انقلابیون یمن اعلام شده بود که ریاض تاکنون به هیچ یک از این اهداف دست نیافته و تنها خود را در باتلاق تجاوز به یک کشور مسلمان انداخته و چهره واقعی خود را برای همه جهانیان فاش کرده است.