ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۳۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اسلایدشو > تقدیر اندیشمند آلمانی از رهبر انقلاب

تقدیر اندیشمند آلمانی از رهبر انقلاب

اندیشمند برجسته آلمانی- ترک تبار روز جمعه نامه حضرت آیت الله 'خامنه ای' رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان غربی را به لحاظ سیاسی و تاریخ بسیار مهم خواند و آن را ستود. به گزارش جبهه ...

n00038078-b

اندیشمند برجسته آلمانی- ترک تبار روز جمعه نامه حضرت آیت الله ‘خامنه ای’ رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان غربی را به لحاظ سیاسی و تاریخ بسیار مهم خواند و آن را ستود.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، ‘یاووز اوزوگوز’ امروز (جمعه) در مصاحبه با ایرنا در برلین گفت: آنچه بیش از هر چیز در این نامه به چشم می خورد، خطاب شیوا، مستقیم و بدون واسطه معظم له با زبان خاص جوانان به جوانان کشورهای غربی است، لذا همین امر موجب شد تا این نامه دقایقی پس از ظهور در وب سایت دفتر رهبری، در بسیاری از پایگاه های اینترنتی جهان و حتی آلمان نیز قرار بگیرد.

وی از این نامه به عنوان نوعی فراخوان بیداری خطاب به جوانان غربی نام برد که بسیاری از آن ها امروزه احساس مطلوبی نسبت به زندگی روزانه خود در غرب ندارند و در واقع از سیاست های زمامداران خود ناامید و مایوس هستند.

اوزوگوز از جوانان کشورهای اسلامی خواست برای رسیدن به درکی عمیق از این پیام به خوانش مکرر آن پرداخته و در میان خود بحث های عمیقی را در خصوص مفاد آن راه بیاندازند.

وی گفت: گرچه موج اسلام هراسی در غرب امروزه به اوج خود رسیده است اما این نامه مقام معظم رهبری بسان یک سنگر امن برای حفاظت جوانان مسلمان ساکن ممالک غربی است تا در سایه آن از تیر رس حملات خشونت طلبان علیه مسلمانان در امان بمانند.

این اندیشمند مسلمان ساکن غرب از وجوه برجسته دیگر این نامه، دعوت آن از جوانان برای تحکیم مودت میان مردم، تعمیق گفت وگوهای دینی میان آن ها و درک معنی اسلام واقعی نام برد و افزود: جوانان می توانند با کمک این نامه گفتمان های بین ادیان و درون دینی را به قدری تعمیق ببخشند که سرانجام به ارتقای صلح، دوستی و عدالت میان ملل بیانجامد.

وی تصریح کرد، منبع و منشاء مسائل و بحران های جهان امروز جز کشورهای سلطه گر همچون رژیم صهونیستی نیستند.