ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۱۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اسلایدشو > دختری که رژیم صهیونیستی را شوکه کرد+تصاویر

دختری که رژیم صهیونیستی را شوکه کرد+تصاویر

سایت گفتار نیوز نوشت: هنادی وارد رستوران ماکسیم می شود. سفارش غذا داده و حتی پول آن را هم حساب می کند. پلیس و سایر نیروهای رژیم صهیونیستی وقتی دریافتند هنادی پس از صرف آخرین ...

سایت گفتار نیوز نوشت: هنادی وارد رستوران ماکسیم می شود. سفارش غذا داده و حتی پول آن را هم حساب می کند. پلیس و سایر نیروهای رژیم صهیونیستی وقتی دریافتند هنادی پس از صرف آخرین غذای زندگی با آرامش صورت حساب را پرداخته و سپس دست به عملیات زده است شوکه شدند.

44643_597

در میان 10 زن شهادت طلب فلسطینی که در نقاط مختلف سرزمین های اشغالی دست به عملیات استشهادی زدند، «هنادی تیسیر جرادات» را باید موفق ترین آنها در به هلاکت رساندن اشغالگران دانست؛ جایی که او با انفجار کمربند انفجاری خود، 19 نفر از اشغالگران را به هلاکت رساند.

هنادی تیسیر جرادات متولد منطقه «الحی» شهر جنین و وکیلی 27 ساله بود. اندکی قبل از عملیات وی و در پی هجوم ارتش رژیم اشغالگر قدس به منزلشان، برادرش فادی به همراه پسرعمویش صالح به شهادت رسیدند و شاید از آن پس بود که هنادی تصمیم گرفت انتقام خون برادر و دیگر شهدای فلسطین را یکجا بگیرد.

44642_367

او ششمین زنی بود که تصمیم داشت با انجام عملیاتی استشهادی در یکی از مناطق پر تردد اشغالگران، جان خود را فدای آرمان قدس کند.

روز عملیات، در حالی که به خانواده خود گفته برای خرید به همراه یکی از دوستانش به بیرون می رود، راه روستای «برطعه» را در پیش گرفت. جایی که آخرین ایست و بازرسی اشغالگران در آنجا قرار داشت.

44641_546

سه روز قبل، هنادی به کمک پسر عموی خود (سامی) در یکی از منازل متعلق به جنبش جهاد اسلامی که آن را در اختیار شهادت طلبان قرار داده بود، ضمن قرائت وصیتنامه تصویری خود در مقابل دوربین فیلمبرداری، نحوه کار با کمر بند انفجاری را هم یاد و تصمیم خود را برای انجام عملیات گرفته بود.

او در این تصاویر کوتاه که پس از شهادتش از رسانه های مختلف جهان پخش شد، می گوید: «به حول و قوه الهی تصمیم گرفتم ششمین زن شهادت طلبی باشم که پیکرش به ترکش هایی تبدیل شود که قلب صهیونیست ها و شهرک نشین ها را که تلاش کردند بذر مرگ را در سرزمین ما بکارند، هدف قرار دهد…»


44640_892

هنادی در میان 6 خواهر دیگر خود بزرگترین دختر و تنها فرزندی بود که توانست به دانشگاه برود و بعد از 5 سال مدرک وکالت خود را بگیرد.

با گذشتن از روستای «برطعه» و عبور از آخرین مقر ایست و بازرسی صهیونیستها، تا حیفا مانع دیگری در مقابل این وکیل جوان که حالا بمبی قابل کنترل را به همراه داشت قرار نداشت اما هنادی مجبور بود برای رسیدن به حیفا 50 کیلومتر را به سمت شمال برود. برای این کار، او یک تاکسی با شماره پلاک اسراییلی کرایه و با عبور از روستای برطعه پوشش فلسطینی خود را نیز تغییر داد.

13 آبان ماه 1382 رستوان بزرگ شهر حیفا در ساحل این شهر بندری مملو از صهیونیستهایی بود که برای گذراندن پایان هفته خود به این شهر آمده بودند.

هنادی وارد رستوران «ماکسیم» می شود. سفارش غذا داده و حتی پول آن را هم حساب می کند.پلیس و سایر نیروهای رژیم صهیونیستی وقتی دریافتند هنادی پس از صرف آخرین غذای زندگی با آرامش صورت حساب را پرداخته و سپس دست به عملیات زده است شوکه شدند. آنها ابتدا این موضوع را باور نکردند اما گواه این امر را در صندوق رستوران یافتند چرا که هنادی پیش از انجام عملیات، 90 شیکل پول غذایش را پرداخته بود.

دقایقی از این حضور نگذشته بود که یکی از بزرگترین عملیات های شهادت طلبانه از تاریخ شروع انتفاضة الاقصی تا آن روز توسط یکی از زنان شهادت طلب جنبش جهاد اسلامی رخ می دهد.ناگهان انفجاری مهیب در محل این رستوان موجب می شود تا 19 نفر از صهیونیست های حاضر در سالن کشته و دهها نفر دیگر نیز مجروح شوند.

اندکی بعد از عملیات است که خانواده هنادی از طریق شبکه المنار از انجام عملیات باخبر شده و دقایقی بعد هویت مجری عملیات شهادت طلبانه نیز اعلام می شود.

پدر هنادی که از بیماری کبد رنج میبرد با حضور اقشار مختلف مردم در منزلشان که برای عرض تسلیت آمده بودند، گفت: «من از تسلیت گویان استقبال نمیکنم، بلکه از کسانی استقبال میکنم که شهادت دخترم را تبریک میگویند. آنچه که هنادی انجام داد مایه افتخار من است.»

* متن وصیتنامه تصویری شهید هنادی تیسیر جرادات

به نام خداوند بخشنده مهربان

به حول و قوه الهی تصیمی گرفتم ششمین شهادت طلب زن باشم که پیکر خود را منفجر میسازد تا شهرک نشینانها و صهیونیستها را نابود سازد. ما فقط خواهان آن نیستیم که باید بهای جنایات آنها را بپردازیم تا مادران ما دیگر بر کودکان و فرزندانشان شیون و زاری نکنند، بلکه ما باید کاری کنیم که مادران صهیونیستها را به عزایشان بنشانیم.

پس از توکل به خداوند متعال تصمیم گرفتم با مرگ که صهیونیستها با آن ما را احاطه کردهاند خودشان را به محاصره درآورم و کاری کنم که مادرانشان اشک حسرت بریزند. از پروردگار میخواهم ما را در بهشت برین و آنها را در جهنم قرار دهد!

دختر شهادت طلب شما- هنادی تیسیر جرادات