ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۳۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سوژه های داغ > عکس های جالبی از اولین جنگل شهری و آپارتمانی دنیا !

عکس های جالبی از اولین جنگل شهری و آپارتمانی دنیا !

اگرچه تردیدهای بسیاری نسبت به ساخت و عملی بودن این پروژه ایجاد شده بود، اما "استودیو بوئری" نشان داده است که نه تنها با طرحی فانتزی و رویایی مواجه نبوده‌ایم، بلکه احتمال تکمیل آن در ...

اگرچه تردیدهای بسیاری نسبت به ساخت و عملی بودن این پروژه ایجاد شده بود، اما “استودیو بوئری” نشان داده است که نه تنها با طرحی فانتزی و رویایی مواجه نبوده‌ایم، بلکه احتمال تکمیل آن در سال جاری میلادی نیز وجود دارد.

به گزارش  زیست نیوز، در سال 2011 پروژه‌ای به نام  “Bosco Verticale”توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کرد. این پروژه در حقیقت دو سازه بزرگ را شامل می شود که به عنوان نخستین جنگل عمودی جهان در میلان ایتالیا ساخته می شوند. اگرچه تردیدهای بسیاری نسبت به ساخت و عملی بودن این پروژه ایجاد شده بود، اما “استودیو بوئری” نشان داده است که نه تنها با طرحی فانتزی و رویایی مواجه نبوده‌ایم، بلکه احتمال تکمیل آن در سال جاری میلادی نیز وجود دارد.

ساخت دو برج این پروژه تا آوریل 2012 به پایان رسیده و از آن زمان تاکنون، کاشت درختان و گیاهان دیگر آغاز شده است. اگرچه به واسطه شرایط آب و هوایی و بارش برف و باران در میلان، آهنگ پیشرفت پروژه طی چند ماه گذشته کند بوده، اما به نظر می رسد نخستین جنگل عمودی جهان در اواخر سال 2013 افتتاح خواهد شد. میلان یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان محسوب می شود و پروژه Bosco Verticaleبا هدف کاهش برخی از آسیب‌های زیست محیطی ناشی از شهرنشینی اجرایی شده است.

برج‌های این پروژه از سیستم‌های انرژی فتوولتائیک یکپارچه سود می برند و درختان و گیاهان دیگر در نمای خارجی ساختمان کاشته می شوند. گیاهان به جذب دی اکسید کربن و گرد و غبار از هوا و سرمایش و گرمایش آپارتمان‌های برج‌ها کمک کرده و همچنین، در کاهش “اثر جزیره گرمای شهری” به ویژه طی فصل تابستان موثر هستند.

دو برج این پروژه 260 و 367 فوت ارتفاع داشته و در مجموع ظرفیت 480 درخت بزرگ و متوسط، 250 درخت کوچک، 11 هزار گیاه زمینی و 5 هزار درختچه را دارند. نوع درختان با توجه به محل کاشت آنها در برج‌ها و طی همکاری دو ساله با گیاه‌شناسان به منظور گزینش مناسب‌ترین نمونه‌ها برای این محیط و شرایط آب و هوایی برگزیده شده‌اند. در حقیقت، گیاهان مورد استفاده به طور ویژه برای این پروژه پرورش داده شده و پس از کاشت به تدریج با شرایط جدید خود سازگار خواهند شد.
 

عکس های جالبی از اولین جنگل شهری و آپارتمانی دنیا !