ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۰:۵۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / بهداشت و تغذیه, خواندنی > حجامت کردن چه زمان هایی برای بدن خطرناک است؟

حجامت کردن چه زمان هایی برای بدن خطرناک است؟

حجامت کردن چه زمان هایی برای بدن خطرناک است؟ رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران گفت: تبلیغاتی با عناوین حجامت برای همه، در فصل یا ماه مشخص و... فقط روشی برای گمراه کردن افراد است. به گزارش ...

حجامت کردن چه زمان هایی برای بدن خطرناک است؟

حجامت کردن چه زمان هایی برای بدن خطرناک است؟

رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران گفت: تبلیغاتی با عناوین حجامت برای همه، در فصل یا ماه مشخص و… فقط روشی برای گمراه کردن افراد است.

به گزارش نکته نیوز:

حسین رضایی زاده متخصص طب سنتی در خصوص انجام حجامت گفت: در طب سنتی، حجامت به معنای بادکش کردن است و در برخی موارد خون توسط سوزن یا تیغ از محل خارج می‌شود. خون سطح پوست با خون درون رگ‌ها متفاوت است ولی این موضوع به معنای کثیف بودن خون زیر پوست نیست بلکه باید گفت خون گرفتن از هرنقطه‌ای از بدن واکنش آن نقطه را در پی دارد و انجام آن سیستم ایمنی بدن را فعال می‌کند.
وی افزود: برای درمان برخی از بیماری‌ها مثل درمان جوش صورت و پرفشاری خون به کار می‌رود اما هنوز مکانیسم عمل آن مشخص نشده است.
رضایی زاده عنوان کرد: در خصوص انجام آن در جامعه افراط زیادی صورت گرفته است و تبلیغات کاذب فراوانی در این زمینه وجود دارد، در طب ایرانی و منابع مکتوب طب سنتی حجامت یک اقدام مداخله درمانی است که برای درمان برخی از بیماری‌ها و در برخی از افراد به کار می‌رود. بنابراین تبلیغاتی با عناوین حجامت برای همه، در فصل یا ماه مشخص و… فقط روشی برای گمراه کردن افراد است.

حجامت کردن چه زمان هایی برای بدن خطرناک است؟

رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران توضیح داد: باید به این نکته مهم توجه داشت که انجام آن برای کودکان زیر دوسال و افراد بالای پنجاه سال ممنوع است.
وی در پایان گفت: بانوان نیز باید در دوران قاعدگی از انجام آن خود‌داری کنند همچنین انجام آن برای خانم‌هایی که با کم‌خونی مواجه هستند به هیچ وجه توصیه نمی شود. متاسفانه این موضوع در جامعه در حالی که از نظر طب اسلامی نیز استدلال روایی ندارد در حال رواج است. حجامت در مواردی خاص و آن هم با تشخیص باید انجام شود.