ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۰۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / بهداشت و تغذیه, خواندنی > میوه و سبزیجات راهی برای برطرف کردن مشکلات روانی

میوه و سبزیجات راهی برای برطرف کردن مشکلات روانی

میوه و سبزیجات راهی برای برطرف کردن مشکلات روانی بهبود سریع سلامت روان با خوردن میوه و سبزی‌جات، خوردن فراوان میوه و سبزیجات نه تنها برای سلامت جسم بلکه برای سلامت روح و روان هم خوب و ...

میوه و سبزیجات راهی برای برطرف کردن مشکلات روانی

میوه و سبزیجات راهی برای برطرف کردن مشکلات روانی

بهبود سریع سلامت روان با خوردن میوه و سبزی‌جات، خوردن فراوان میوه و سبزیجات نه تنها برای سلامت جسم بلکه برای سلامت روح و روان هم خوب و مفید است.

به گزارش نکته نیوز:

به گفته محققان، خوردن فراوان میوه و سبزی‌جات نه تنها برای سلامت جسم بلکه برای سلامت روح و روان هم خوب و مفید است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم تحقیق دانشگاه اوتاگو نیوزیلندبا بررسی رژیم غذایی ۱۷۱ جوان ۱۸ تا ۲۵ سال دریافتند شرکت‌‌کنندگانی که تنها در طول دو هفته رژیم غذایی سالم مصرف کرده بودند از سلامت روانی بهتری برخوردار بودند.

تیم تحقیق، شرکت‌کنندگان را به سه گروه تقسیم کردند و عادات خوردن‌شان را برای مدت ۲ هفته برنامه‌ریزی کردند.

گروه اول رژیم غذایی خودشان را ادامه دادند، گروه دوم ترغیب به مصرف میوه و سبزی‌جات بیشتر شدند و از طریق برنامه نوشتاری به آنها یادآوری می‌شد، و به گروه آخر روزانه دو وعده اضافی میوه و سبزی تازه شامل هویج، کیوی، سیب و پرتقال داده شد.

میوه و سبزیجات راهی برای برطرف کردن مشکلات روانی

محققان دریافتند گروه سوم شاهد بهبود قابل توجه در سلامت روان و همچنین شور و نشاط انگیزه بودند. محققان با این نتایج متقاعد شدند که تنها در مدت دو هفته، تغذیه سالم‌تر تاثیر قابل توجهی بر سلامت روان دارد.

دکتر تاملین کونر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «پیام این مطالعه این است که ما باید به افراد میوه و سبزی‌جات بیشتری دهیم، نه اینکه فقط به آنها مصرف ۵ وعده میوه و سبزی‌جات در روز را یادآوری کنیم.»