ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۷:۱۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / بهداشت و تغذیه, خواندنی > اینگونه خوابیدن، دهان را بدبو می‌کند

اینگونه خوابیدن، دهان را بدبو می‌کند

حسام کبیری، متخصص بیماری‌های دهان و دندان افزود: دهان انسان ممکن است به دلایل مختلف و متنوعی دچار بوی نامطبوع شود که اغلب این دلایل قابل کنترل و پیشگیری هستند. وی، با اشاره به اینکه عادات ...

e5bcf70bdacd5833d0ce24dd36a93c5f_M

حسام کبیری، متخصص بیماری‌های دهان و دندان افزود: دهان انسان ممکن است به دلایل مختلف و متنوعی دچار بوی نامطبوع شود که اغلب این دلایل قابل کنترل و پیشگیری هستند.

وی، با اشاره به اینکه عادات نامناسب زندگی تأثیر عمده‌ای در بوی بد دهان دارند، تأکید کرد: اگرچه نوع خوابیدن نیز‌ می‌تواند موجب بوی بد دهان شود، ولی اغلب افراد از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

کبیری تصریح کرد: افرادی که در هنگام خواب عادت به بازکردن دهان خود دارند و یا اینکه دهان آنها در حین خواب خود به خود باز‌ می‌شود، بیشتر در معرض بوی بد دهان هستند.

وی گفت: خوابیدن با دهان باز موجب می‌شود که جدار داخلی دهان خشک شده و سلول‌های مرده سطح دهان بر روی لب، لثه‌ها و روی زبان جمع شده و سپس تجزیه شوند.

کبیری، افزود: تجزیه سلول‌های مرده بر روی سطح زبان، لب و لثه‌ها موجب می‌شود که هنگام برخواستن از خواب، دهان دچار بوی نامطبوع شود.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از بوی بد دهان، ابتدای صبح باید مسواک زد، ضمن آنکه قرقره کردن آب‌لیموی تازه نیز می‌تواند از بوی بد دهان جلوگیری کند.