ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۲:۳۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اسلایدشو, بهداشت و تغذیه > چگونه با تاثیرات مخرب آلودگی هوای بروی مغز مقابله کنیم ؟

چگونه با تاثیرات مخرب آلودگی هوای بروی مغز مقابله کنیم ؟

یک متخصص مغز و اعصاب اعلام کرد: آلودگی هوا با 2 مکانیسم ایجاد سردرد می‌کند به طوری که آلودگی هوا و مواد سمی موجود در هوا از عوامل ایجاد سردردهای میگرنی هستند.     منصوره تقا در گفت ...

یک متخصص مغز و اعصاب اعلام کرد: آلودگی هوا با 2 مکانیسم ایجاد سردرد می‌کند به طوری که آلودگی هوا و مواد سمی موجود در هوا از عوامل ایجاد سردردهای میگرنی هستند.

 

چگونه با تاثیرات مخرب آلودگی هوای بروی مغز مقابله کنیم ؟

 

منصوره تقا در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: توصیه می شود افرادی که میگرن دارند به ویژه آنهایی که دردشان با درمان کنترل نشده است از تردد در هوای آلوده اجتناب کنند یا ترجیحاً مدت زمان آن را کوتاه کنند.
 
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روند تاثیر آلودگی هوا بر سردرد را کاهش فشار اکسیژن در بدن عنوان کرد و افزود: با کاهش اکسیژن در بدن به طور طبیعی اکسیژن کمتری به مغز می‌رسد و فرد دچار سردرد می‌شود و حتی با تغییر مکان و اکسیژن رسانی مطلوب، بازهم زمان لازم است تا سردرد بهبود یابد.
 
تقا استفاده از ماسک‌های فیلتردار را یکی از راه‌های جلوگیری از سردرد در آلودگی هوا عنوان کرد و گفت: استفاده از تهویه خودرو، بسته نگه داشتن شیشه‌ها و پنجره‌های خودرو و منازلی که در هوای آلوده قرار دارند می تواند از ورود آلودگی به محیط جلوگیری کند و استفاده از دستگاه‌های اکسیژن ساز در داخل منزل توصیه می شود. 
 
این متخصص مغز و اعصاب گفت: افرادی که تنگی عروق مغز، فشار خون بالا، دیابت و استعداد سکته مغزی دارند اگر در دراز مدت در معرض ترکیبات اکسیژن مانند دی اکسید کربن و مونواکسیدکربن قرار بگیرند خطر آفرین است.
 

نظرات شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

    نمناک می گوید :

    یعنی میشه چاره ای هم برای این مشکل پیدا شه ؟؟؟