ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۲:۳۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / بهداشت و تغذیه > میزان خواب شبانه ایی که هر فرد برای سالم ماندن نیاز دارد

میزان خواب شبانه ایی که هر فرد برای سالم ماندن نیاز دارد

بهترین زمان برای خواب شبانه چه ساعتی است؟ بهتر است برای حفظ سلامتی از آن پرهیز شود, ساعت طلایی خواب شبانه بین 10 شب تا 2 صبح است، بهتر است افراد این زمان را از دست ...

خواب شبانه

بهترین زمان برای خواب شبانه چه ساعتی است؟

بهتر است برای حفظ سلامتی از آن پرهیز شود, ساعت طلایی خواب شبانه بین 10 شب تا 2 صبح است، بهتر است افراد این زمان را از دست ندهند.

_____________نکته نیوز_____________

بهترین ساعت برای خواب شبانه

خواب روز موجب سستی بدن، بوی بد دهان و تیرگی رنگ چهره می شود، بهتر است برای حفظ سلامتی از آن پرهیز شود, ساعت طلایی خواب بین 10 شب تا 2 صبح است، بهتر است افراد این زمان را از دست ندهند.
یک کارشناس طب سنتی گفت:«یخ» عامل بسیاری از بیماری هاست, افراد آب را به قدر رفع تشنگی بیاشامند و از مصرف بیش از حد آب پرهیز کنند چرا که مصرف بیش از حد آب موجب تورم و افزایش رطوبت بدن, چاقی و بیماری های مفاصل می شود.

سید جواد علوی درباره حفظ سلامتی اظهار کرد:برای حفظ سلامتی تا احساس گرسنگی نکرده ایم نباید غذا بخوریم. وی افزود:بهتر است قند و شیرینی های مصنوعی مصرف نشود و به جای آن مویز, توت و کشمش خورده شود, افراد هیچ وعده غذایی را حذف نکنند, همراه غذا مایعات ننوشند.

این کارشناس طب سنتی تصریح کرد:یخ عامل بسیاری از بیماری هاست, افراد آب را به قدر رفع تشنگیبیاشامند و از مصرف بیش از حد آب پرهیز کنند چرا که مصرف بیش از حد آب موجب تورم و افزایش رطوبت بدن, چاقی و بیماری های مفاصل می شود.

ساعت های خواب شبانه چگونه است؟

علوی گفت:افراد قبل از سیر شدن، دست از غذا بکشند و غذا را به خوبی بجوند, همراه با غذا ماست خورده نشود چرا که مصرف ماست همراه با غذا در درازمدت منجر به اختلال عملکرد معده و در نتیجه اختلال هضم می شود, ماست را در وعده های جداگانه یا همراه مصلحات نعناع, آویشن, پونه و زنیان خورده شود.

وی متذکر شد:افراد اگر وعده غذای قبلی را در معده احساس می کنند، غذا نخورند تا احساس گرسنگی واقعی رخ دهد، همچنین از نوشیدن مایعات بسیار سرد و بسیار داغ پرهیز کنند.
وی افزود:خواب روز موجب سستی بدن، بوی بد دهان و تیرگی رنگ چهره می شود، بهتر است برای حفظ سلامتی از آن پرهیز شود, ساعت طلایی خواب بین 10 شب تا 2 صبح است، بهتر است افراد این زمان را از دست ندهند.

این کارشناس طب سنتی یادآور شد:شام سر شب خورده شود و هر روز حداقل 10 دقیقه تنفس عمیق انجام داده شود همچنین هر روز نیم ساعت پیاده روی انجام شود و همراه میوه ها آب خورده نشود؛ از گیاه خواری مداوم و طولانی مدت، صرف نظر شود چرا که بدن انسان به مواد گوشتی هم نیازمند است.