ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۳۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / بهداشت و تغذیه > آیا می دانستید تردمیل می توانید برای زانو های شما مضر باشد

آیا می دانستید تردمیل می توانید برای زانو های شما مضر باشد

استفاده از دستگاه تردمیل برای زانو مضر است؟ دستگاه تردمیل در سرعت های بالا به زانو آسیب وارد می کند اما استفاده کمتر از 20 دقیقه و با سرعت پایین خطری برای بدن ندارد. ___________________نکته نیوز___________________ دستگاه تردمیل به ...

تردمیل

استفاده از دستگاه تردمیل برای زانو مضر است؟

دستگاه تردمیل در سرعت های بالا به زانو آسیب وارد می کند اما استفاده کمتر از 20 دقیقه و با سرعت پایین خطری برای بدن ندارد.

___________________نکته نیوز___________________

دستگاه تردمیل به زانو آسیب می زند؟

قــدیم ترها تردمیل فقــط در باشـگاه های ورزشی وجود داشـــت امـــا امروزه با تنوع بسیـار زیاد و در انواع پیـــشرفتــه در خیلـــی از خانـه ها جا خوش کرده است. امــا همــیــشـــه این نگـــرانــی برای اســتـــفاده کنـــنــدگـــان ایـــن دسـتگاه ورزشی وجود دارد که نکنـــد به جای درسـت کردن ابـرو چشم را هم کور کنـــند و یک عمــر درد زانوهای آســیـــب دیـده را به جای به دست آوردن لاغری و تناســب انـــدام به جان بخــرند.

 

دکــترشهرام فیـــروز مرنی،در زمیـــنـــه استفــاده از ایـن دستگاه ورزشی که دوستداران زیـادی هم دارد معتـــقــد اسـت:تردمـــیـــل در سرعـت های بالا به زانو آسیـــب وارد می کند اما اگـــر کمــتـر از 20 دقــیقـــه و با سرعــت پایـــیـن از ایـــن دسـتـگــاه ورزشـی اســتـــفاده کنیم خطــری بدن را تهدید نمـــی کنـــد.

تردمیل

آیا تردمیل به زانو آسیب می زند؟

این فوق تخـصــص درد و عضو هیأت علــمــی دانـشگـاه در ادامـــه توصیـــه می کنـد:اگـر اضافـه وزن دارید به جای تردمیـــل می توانـیــد در استخــر تا حدود یک ساعت راه بروید ایـن میزان در خشـــکی باید کمـتـر از نصـــف باشد در ضمـــن برای کاهش دردهـــای زانو بهـتـر اســـت قبـل از آغــاز هر درمـــان دارویی وزن خود را کم کنیــد زیرا کاهــش وزن نخسـتـین قدم مؤثـــر در جهت رفع دردهای ناحـــیــه زانو است.

توجه داشـــتـه باشید که اگر از دســـتـگاه تردمـیل اسـتفــاده می کنیـد حتــمـاً نکــات ایـمــنـی را رعـایـت کنــیـــد و هنــگـام اســتـــفـــاده از ایــن دسـتگـاه از سرعـت های پایــیـن استفــاده کنـید. اگـر هم از دردهـای مفاصـــل و اســتـخوانـــی رنـج می بریــد بهـــتـــر اســـت به طور کل از خیــر تردمـــیـل بگذریـد.

 چگونه از دستگاه ورزشی تردمیل استفاده کنیم تا به زانو هایمان آسیب نزند