ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۰۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / بهداشت و تغذیه > توصیه های مفید برای وعده سحری/ چربی حیوانی و پروتئین را از لیست غذا ها حذف کنید

توصیه های مفید برای وعده سحری/ چربی حیوانی و پروتئین را از لیست غذا ها حذف کنید

وعده سحری پروتئین و چربی حیوانی نخورید طبق گفته های یک متخصص تغذیه بهتر است مصرف پروتئین و چربی حیوانی را از وعده سحری حذف کنید و یا به حداقل برسانید.با ما در بخش سلامت نکته ...

وعده سحری پروتئین و چربی حیوانی نخورید

وعده سحری پروتئین و چربی حیوانی نخورید

طبق گفته های یک متخصص تغذیه بهتر است مصرف پروتئین و چربی حیوانی را از وعده سحری حذف کنید و یا به حداقل برسانید.با ما در بخش سلامت نکته نیوز همراه باشید.

حذف پروتئین و چربی حیوانی از وعده سحری

از آن جایــی که وعده ی سحری یکـــی از مهـم تریـــن وعده ها در ماه رمضـــان است، لازم اســـت به آن توجه ویژه ای داشتـــه باشیـــم و یک سری خوردنـی ها را از برنـامه غذایـی مان حذف کنیـــم.

یک متخصـــص تغـــذیـــه گفت:برای آنـکـه در برنـــامــه غذایـی خود موفق تر باشیـم، باید در وعده سحـری مصـــرف پروتئین و چربی حیوانــی را به حداقــل برسانـیـــم.
متخــصـــص تغــذیه اظهـــار کرد:چربی خون یکی از بیـماری های شایع شهـری اسـت که گفـــته می شود روزه داری اثــر بسیـــار خوبی در کاهـــش کلسـترول دارد به ویژه اگــر روزه داری با روش تغذیـــه صحــیـح باشـد.

وعده سحری پروتئین و چربی حیوانی نخورید

وعده سحری چی بخوریم؟

وی ادامـه داد:یعنـــی اگــر بتوانــیـــم در وعده سحــری مصـــرف پروتئین و چربی حیوانـــی را به حداقـــل برسانیــم می توانــیم در برنامه غذایی خود موفق تر باشـــیم.

ایـــن متخصـــص تغـــذیـه افزود:عزیـــزانی که در وعده سحــری، میـزان کمتـــری از چربی ها به ویژه چربـــی های اشـــبــاع و حیوانی و غذاهـای سرخ کردنی و پروتئین حیوانـــی اسـتفاده می کنـند، معــمولاً موفق می شوند در یک ماه میزان کلسـتـــرول و چربــی خون خود را کاهش دهنـد و احساس سبــکـی کنـــند.

وی با بیـان ایــنکـــه یکی از مشکــلـــات شایع در کشور به ویژه در خانم ها بحث کم خونی اسـت، افزود:که ایـن مســـالــه با تغذیه غلط در ماه مبـارک رمضــان معمولا تشـدیــد می شود.

او ادامـه داد:توصیـــه ما به ایـن افــراد این اســـت که مصــرف مواد پروتئینی حیوانـی را به ویژه در زمـــان افـطـار و شام بیـشتر کنــند؛ چرا که مصرف مواد پروتئینی حیوانی منـابــع خوب آهـــن هســتـنــد و در وعده سحـری معـمولا عطـش را بیـــشتـــر می کننــد و میـل به آب را افزایـش می دهـــد.

ایــن متـــخصص تغـذیـــه در ادامه تاکـــید کرد:در نتــیـجه توصیه نمــی کنـــیم که ما منابــع پروتئینــی حیوانـی به ویژه گوشت قرمـز را در وعده سحر داشــته باشــیـم؛ امـا مصرف منابـــع پروتئین حیوانی اعــم از گوشت سفید یا قرمز یا سایـر منابـع پروتئین حیوانـی که از نظـر آهن غنـــی هستــنــد در وعده های افطــار و شام مشکل خاصی را ایــجـاد نمی کننـــد.

وی در پایان با بیان اینــکه منــبع پروتئین حیوانــی در واقـــع منــبــع آهن حیوانـی هستنـد، یادآور شد:برای سلامـتــی فرد به ویژه برای خانـم های کم خون بسـیار توصیـه می شود پس خواهـــش ما از عزیــزان این اسـت که اگر از مشـــکــل کم خونی رنج می برنـــد سعـــی کنند در وعده های افـطار و شام حداکثــر از منـــابــع پروتئین حیوانــی استــفـــاده کنـــنـد.

 توصیه های مفید برای وعده سحری