ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۰۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / بهداشت و تغذیه > آموزش درست کردن بیسکویت خوشمزه بادام زمینی

آموزش درست کردن بیسکویت خوشمزه بادام زمینی

آموزش درست کردن بیسکویت خوشمزه بادام زمینی اگر می خواهید تا در عید نوروز به گونه ای خاص از مهمانان خود پذیرایی کنید می توانید از بادام زمینی خوشمزه برای درست کردن بیسکویت استفاده کنید. حالا که ...

آموزش درست کردن بیسکویت خوشمزه بادام زمینی

اگر می خواهید تا در عید نوروز به گونه ای خاص از مهمانان خود پذیرایی کنید می توانید از بادام زمینی خوشمزه برای درست کردن بیسکویت استفاده کنید. حالا که کم کم داریم به سال نو نزدیک می شویم، دیگر باید دست به کار شوید و شیرینی های سفره عیدتان را درست کنید. در این مطلب طرز تهیه یک نوع شیرینی که به درد دید و بازدید های نوروز میخورد را به شما آموزش داده ایم.

مواد لازم برای خمیر:

آرد: ۲۵۰ گرم
کره: ۱۶۰ گرم
پودر شکر: ۸۰ گرم
آب: دو قاشق غذاخوری
وانیل: یک‌سوم قاشق چای‌خوری
پودر بادام زمینی: ۶۰ گرم
زرده تخم‌مرغ: یک عد

آموزش درست کردن بیسکویت خوشمزه بادام زمینی

مواد لازم برای داخل بیسکویت:

کره: ۵۰ گرم
پودر شکر: ۱۰۰ گرم
کره بادام‌زمینی: ۵۰ گرم
پودر کاکائو: یک قاشق غذاخوری
پودر بادام‌زمینی: دو قاشق غذاخوری
پسته چرخ شده

روش تهیه:

۱٫ تمامی مواد خمیر را داخل کاسه‌ای گود ریخته و همه را با هم چنگ می‌زنیم تا خمیر شوند. این کار را می‌توانیم با چرخ خمیرزن همزن برقی نیز انجام دهیم. خمیر حاصل را ۱۵دقیقه در نایلون کنار می‌گذاریم تا استراحت کند.

۲٫ حالا خمیر را به قطر چهار میلی‌متر پهن کرده با کاتر موردنظر برش می‌زنیم و در سینی می‌چینیم. سینی را به مدت ۲۰دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۸۰درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم، قرار داده و می‌پزیم. تمامی مواد میانی را دو دقیقه با همزن برقی می‌زنیم.

رآموزش درست کردن بیسکویت خوشمزه بادام زمینی

۳٫ کرم آماده شده را بین بیسکویت‌ها می‌کشیم و دو بیسکویت را به هم می‌چسبانیم و دور تا دور بیسکویت‌ها را داخل پسته چرخ شده می‌غلتانیم. روی بیسکویت‌ها را با شکر رنگی و اسپری رنگ خوراکی تزیین می‌کنیم.