ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۰:۵۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / بهداشت و تغذیه > باردار شدن بعد از سن ۳۵ سالگی چه خطراتی می تواند داشته باشد

باردار شدن بعد از سن ۳۵ سالگی چه خطراتی می تواند داشته باشد

باردار شدن بعد از سن ۳۵ سالگی چه خطراتی می تواند داشته باشد اگر قصد دارید در سن ۳۵ سالگی و بعد از آن باردار شوید باید نکات مهم و مشکلات بارداری در ۳۵ سالگی و ...

باردار شدن بعد از سن ۳۵ سالگی چه خطراتی می تواند داشته باشد

اگر قصد دارید در سن ۳۵ سالگی و بعد از آن باردار شوید باید نکات مهم و مشکلات بارداری در ۳۵ سالگی و بعد از آن را بدانید. در این پست نکته نیوز دانستنی های ضروری برای بارداری بعد از ۳۵۵ سالگی را مطرح خواهد کرد.

به گزارش نکته نیوز:

باورهای متعددی در مورد بارداری خانم ها بعداز ۳۵ سالگی موجود است . با این وجود خانم های متعددی پس از ۳۵ سالگی آبستن گردیده اند . در واقع از هر ۱۰ بچه یک نوباوه از مادری با سن بالای ۳۵ سال متولد شده و هیچ مشکلی ندارد . ولی مامان هم در تندرست بدون نقص است .

با این وجود پزشکان و ماماها به خانم های حامله بالای ۳۵ سال , پیشنهاد هایی دارا‌هستند تا با وجود تمام آلرژی ها و مشکل‌ها سالمی پس از این سن نظیر احتمال پیدایش دیابت بارداری , سقط جنین و یا این که چه بسا پیدایش ناهنجاری در نوزادان مثل سندرم داون , بتوانند به تن درستی بارداری خویش را پشت رمز بگذارند و فرزند سلامتی به جهان بیاورند . درین مقاله شما‌را با ۱۰ حقیقت بارداری زنان بعداز سی و پنج سالگی آشنا میکنیم .

باردار شدن بعد از سن 35 سالگی چه خطراتی می تواند داشته باشد

خطر پیدایش عارضه ها بارداری در خانم های بالای ۳۵ سال بیشتر است
خانم هایی که بعداز سن ۳۵ سالگی آبستن می گردند , معمولا بیشتر با بعضی دلایل بارداری مواجه میشوند . این دلایل عبارتند از دیابت بارداری و فشار خون بارداری . لذا اضطراری است برای در اختیار گرفتن چنین مشکلاتی به صورت تر و تمیز به دکتر معالج تان مراجعه‌نمایید و سفارش های او را برای حفظ از خویش با اعتنا اجرا نمائید .

مواد غذایی سلامت از اهمیت بالایی برخوردار‌است
داشتن تغذیه تندرست و متعادل برای کلیه خانم های آبستن جدای از سن و سال آنان ضروری و لازم است . با این وجود خانم هایی که در سن بالا حامله میگردند , بیشتر در معرض بیشتر وزن مرتبط با بارداری قرار میگیرند که به خودی خویش هم در پیدایش عارضه ها جانبی و حیف کردن انرژی در زمان بارداری نقش داراست .

البته داشتن یک برنامه غذایی تندرست و متعادل ( به همراه مصرف تکمیل کننده های غذایی تجویز شده به وسیله دکتر ) که تاکید بیشتری در مصرف مواد غذایی ارگانیک و پروتئین کیفیت عالی داراست , نقش مهمی در پیشگیری از بیش تر وزن داراست و منجر میگردد مامان و جنین تغذیه خیر و خوبی داشته باشند و در تندرست بمانند .

خطر پیدایش ناهنجاری های کروموزومی بیشتر است
خانم هایی که پس از ۳۵ سالگی حامله میگردند واجب است زیر لحاظ دکتر معالج کارشناس , چند تست های ژنتیکی مرتبط با بررسی ناهنجاری های کروموزومی را انجام دهند . متاسفانه احتمال پیدایش این ناهنجاری ها با ارتقا سن بیشتر میگردد . مثلا با انجام مثال برداری از پرزهای جفتی که دربین هفته های ۹ و ۱۱ بارداری انجام می‌شود , وجود سندرم داون و سندرم ترنر با اعتنا ۹۹ درصدی معین میگردد .

احتمال سقط جنین ارتقاء پیدا می نماید
اما سقط جنین در هر سن و سالی رخداد می افتد , ولی خطر پیدایش آن در بارداری های بالای ۳۵ سال بیشتر است . به عقیده متخصص ها احتمال سقط جنین در خانم های بالای ۳۵ سال , به میزان ۲۰ درصد و در خانم های بالای ۴۵ سال به میزان ۳۵ درصد بیشتر است .

بخت دوقلوزایی بیشتر است
احتمال دوقلوزایی در خانم هایی که در سنین بالا حامله میگردند , بیشتر است . در واقع با ارتقا سن احتمال این‌که یک خانم با دو کادو از سوی معبود روبه رو شود , بیشتر است .

احتمال سزارین در سنین بالا ارتقاء مییابد
ولی در سرزمین ما استقبال از وضع حمل سزارین بیشتر از وضع حمل ارگانیک است و این فرهنگ وتمدن نیاز به تغییر‌و تحول دیدگاه در خانم ها دارااست . به عقیده متخصص ها خانم هایی که در سن ۳۵ سالگی یا این که فراتر آبستن می گردند , بیشتر در معرض وضع حمل سزارین تحمیلی قرار می‌گیرند . این داستان از بالا بودن دلایل حین وضع حمل درین سنین نظیر خون‌ریزی فراوان و طولانی شدن زمان وضع حمل و غیره ناشی میشود .

باردار شدن بعد از سن 35 سالگی چه خطراتی می تواند داشته باشد

احتمال پیدایش معضلات روحی بالا میرود
مادرهای تازه آمادگی حتمی برای معاش با نوزاد جدید متولد شده را ندارند . تغییرات هورمونی مطرح ترین برهان پیدایش اختلالات روحی است که در خانم های حامله به فراوانی به چشم می خورد . با این وجود هر چه سن خانم ها برای بارداری بالا باشد , استرس آنان هم بیشتر خواهد بود .

افت کیفیت تخمک ها ارتقا می‌یابد
هر چه سن خانم ها بالا می‌رود , میزان باروری آن‌ها هم کاهش پیدا می نماید .

این به‌این معنا است که تخمک گذاری به صورت منظم انجام نمی‌شود . در موقعیت کلی , کیفیت تخمک هم در سنین بین ۳۰ تا ۴۰ سال افت می نماید و در فیض خطر پیدایش عارضه ها ژنتیکی هم ارتقا می‌یابد .

بازه زمانی زمان بیشتری برای باروری نیاز هست
علاوه بر اینکه اقتدار باروری پس از سنین ۳۵ سالگی کاهش مییابد , خانم ها درین سنین با معضلات بیشتری برای باروری مواجه می گردند . به گونه ای که یک زوج در سنین بالا ناچار می‌شوند در مقایسه با یک زوج بیست ساله سالیان بیشتری منتظر طفل دار شدن بمانند . معمولا زوج های کم سن و سال در طی یک‌سری ماه نوباوه دار می گردند , ولی با ارتقا سن این واقعه به تاخیر می افتد .

تن هر خانم مختلف و مخصوص است
ولی یادتان باشد هیچ چیز درین عالم مطلق نیست . امروزه خانم ها به خیر و خوبی مراقب سالم و بهداشت خویش می‌باشند و بدین ترتیب برنا خیس و شاداب خیس از سن حقیقی وواقعی میمانند . راجع به سن باروری هم نمی‌توان خاطرنشان کرد پس از سن ۳۵ سالگی همگی خانم ها الزاما مبتلا مشکل ها ذکر شده می گردند .

یادتان باشد که امروزه سن بیولوژیکی حساس خیس از سن شناسنامه ای است . بعضا خانم ها به صورت ژنتیکی به راحتی حتی‌د‌ر چهل سالگی هم آبستن می‌شوند . بعضا دیگر به دلیل سوابق خانوادگی با مشکل ها بیشتری برای باروری روبه رو هستند . عوامل زیادی هم از تغذیه تندرست تا عمل بدنی متعادل و منظم درین این مورد نقش داراست .

به این ترتیب هر خانمی که قصد دارااست در سنین فراتر بارور شود کافیست بیشتر از سایر مراقب سالمی خویش باشد و با آرزو و تکیه بر پروردگار , خویش را برای داشتن فرزندی سلامت فراهم نماید .