ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۱۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / بهداشت و تغذیه > چگونه در نیمه دوم ماه رمضان توان جسمی خود را تقویت کنیم؟

چگونه در نیمه دوم ماه رمضان توان جسمی خود را تقویت کنیم؟

چگونه در نیمه دوم ماه رمضان توان جسمی خود را تقویت کنیم؟ پس از ۱۵ روز روزه داری در ماه مبارک رمضان بدن شما ممکن است با ناتوانی و عدم تحمل روزه داری مواجه شود. راهکارهایی ...

چگونه در نیمه دوم ماه رمضان توان جسمی خود را تقویت کنیم؟

چگونه در نیمه دوم ماه رمضان توان جسمی خود را تقویت کنیم؟

پس از ۱۵ روز روزه داری در ماه مبارک رمضان بدن شما ممکن است با ناتوانی و عدم تحمل روزه داری مواجه شود. راهکارهایی را در جهت افزایش تحمل و توان بدن در نیمه دوم ماه رمضان به شما پیشنهاد می دهیم. با توجه به نزدیک شدن به نیمه‌های ماه مبارک رمضان، تقویت بدن به کمک روشهای تغذیه مناسب کمک کننده است.

به گزارش نکته نیوز:

پیام فرحبخش متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران نکته نیوز در خصوص توصیه‌های تغذیه‌ای در ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به اینکه به نیمه‌های ماه مبارک نزدیک می‌شویم و در این روزها بدن افراد روزه‌دار به دلایلی همچون عدم مصرف سحری، حذف وعده شام، مصرف نکردن میوه‌ها و سبزیها به مقدار کافی، خوردن افطاری با حجم بالا و به طور کلی تغذیه غیراستاندارد تحلیل می‌رود باید به نکات تغذیه‌ای توجه‌ای بیش از پیش شود تا این ایام به سلامت و به راحتی سپری شود.

چگونه در نیمه دوم ماه رمضان توان جسمی خود را تقویت کنیم؟

افراد در این دوران باید برای داشتن شرایط بهتر از پزشک معالج خود و به ویژه متخصص تغذیه مشورت بگیرند. گفتنی است تغذیه نامناسب در این ایام می‌تواند منجر به کاهش املاح و ویتامینهای مورد نیاز بدن از جمله روی، پتاسیم،‌منیزیم، کربوهیدرات شود که کمبود هر کدام از آنها می‌تواند منجر به مشکلاتی در بدن شود از این رو مصرف ویتامین ها و مکمل های غذایی سهم زیادی در افزایش توان و انرژی روزه داران دارد.  از آنجای که برخی ویتامین‌ها مانند a ، d ، e ، kمحلول در چربی هستند  مازاد ان موجب مسمومیت بدن می‌شود.