ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۳۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, گزارش تصویری > عکس دختری 15 ساله که در جنگ غزه هردوپایش را از دست داده

عکس دختری 15 ساله که در جنگ غزه هردوپایش را از دست داده

ابنا ـ دختر ۱۵ ساله فلسطینی که در آخرین تهاجم رژیم غاصب صهیونیستی با از دست دادن دو پایش جانباز شده با روحیه‌ای بالا به درس و زندگی خود ادامه می‌دهد تا نشان دهد ایستادگی ...

ابنا ـ دختر ۱۵ ساله فلسطینی که در آخرین تهاجم رژیم غاصب صهیونیستی با از دست دادن دو پایش جانباز شده با روحیه‌ای بالا به درس و زندگی خود ادامه می‌دهد تا نشان دهد ایستادگی و مقاومت در غزه هنوز هم زنده است.

این دختر که «منار الشینباری» نام دارد اعضای خانواده خود را در بیت حانون دست داده و هم‌اکنون با یک خواهر و برادرش در اردوگاه آوارگان در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه زندگی می‌کند.

مادر و سه تن از برادران منار در طول جنگ ۵۰ روزه و حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

بسیاری از دانش آموزان غزه پس از این جنگ درحالی به مدرسه رفتند که شاهد شهادت برخی از اعضای خانواده یا دوستان و آشنایان خود بوده‌اند و همین مسئله تاثیر روحی شدیدی برای آن‌ها داشته است. اما منار ۱۵ ساله که خود نیز جانباز شده با امید زیادی به زندگی خود ادامه می‌دهد.

در آخرین تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه بیش از ۲ هزار و ۱۴۰ فلسطینی، از جمله بیش از ۵۷۰ کودک شهید و دست کم ۱۱ هزار تن دیگر مجروح شدند.

مردم غزه که از سال ۲۰۰۸ تاکنون متحمل سه جنگ ویرانگر از سوی رژیم صهیونیستی شده‌اند، این بار نیز پس از جنگ مرگبار اخیر، به سرعت روال عادی زندگی را از سر گرفته‌اند و به رغم خسارات فراوان وارده، امید به روزهای بهتر آینده دارند.