ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۸:۰۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, گزارش تصویری > نمایشگاه نقاشی‌های «جرج دبلیو بوش» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در دالاس + عکس

نمایشگاه نقاشی‌های «جرج دبلیو بوش» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در دالاس + عکس

رئیس‌جمهور سابق آمریکا که با به تصویر کشیدن صحنه‌های شکنجه در زندان ابوغریب نقاشی کشیدن را آغاز کرده اینک نمایشگاهی از چهره‌نگاری‌هایش از رهبران کشورهای جهان را برپا کرده است.    نمایشگاهی از نقاشی‌های «جرج دبلیو بوش» ...

رئیس‌جمهور سابق آمریکا که با به تصویر کشیدن صحنه‌های شکنجه در زندان ابوغریب نقاشی کشیدن را آغاز کرده اینک نمایشگاهی از چهره‌نگاری‌هایش از رهبران کشورهای جهان را برپا کرده است.
 

 نمایشگاهی از نقاشی‌های «جرج دبلیو بوش» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در شهر دالاس بر پا شده است که وی در این نمایشگاه ۲۴ تابلو از چهره نگاری‌هایش را که همگی به رهبران کشورهای جهان تعلق دارد به نمایش گذاشته است.

تمامی پرتره‌هایی که رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در شش سال گذشته نقاشی کرده به روسای جمهور یا نخست وزیرانی تعلق دارد که در دوران حضور در کاخ سفید با آنها دیدار کرده است و گفته است که نقاشی را پس از ترک کاخ سفید شروع کرده است.

وی گفته تمایلی برای نمایش عمومی این تابلوها نداشته چرا که باور دارد “هنرمند قابلی نیست.”

«کریستین کپ» منتقد آثار هنری می‌گوید این پرتره‌ها گویای همه مطالبی است که جرج بوش نتوانسته است در دوران فعالیت خود به عنوان رییس جمهور آمریکا بیان کند.

این منتقد گفت: تصویر بوش از «حامد کرزی» نشان‌دهنده بی تصمیمی است. تصویر صورت کرزی حالت تثبیت شده‌ای ندارد. تصویری که بوش از «نیکلا سارکوزی» رییس جمهور سابق فرانسه نیز کشیده است بسیار غمگین است. با این حال تصویری که از «آنگلا مرکل» کشیده است کمی بهتر از دیگران است.
اما گویاترین تصویری که بوش از سیاستمداران جهان کشیده است تصویر «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه است. به گفته کریستین کپ منتقد آثار هنری این نقاشی به هیچ وجه دوستانه نیست.

کپ گفت تصویری که بوش از خودش گرفته است کاملا واقعی است و اعتماد به نفس وی را نشان می‌دهد.

جورج بوش که با به تصویر کشیدن حیواناتی مانند سگ و گربه کار خود را آغاز کرده، در نمایشگاه خود از تصاویر نقاشی شده رهبران جهان رونمایی کرده که آنها را در ۶ سال گذشته و در کتابخانه‌اش نقاشی و جمع‌آوری کرده است. برخی از آثار نقاشی شده توسط جورج بوش الهام گرفته از صحنه‌های شکنجه در زندان ابوغریب الهام گرفته شده است.

نمایشگاه نقاشی‌های جرج دبلیو بوش در کتابخانه شهر دالاس، تگزاس دایر شده و بهای بلیط آن ۱۶ دلار است.