ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۴۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / يادداشت > شیعه با الگوی فاطمی دمادم زندگی را سراسر آوردگاه کربلایی می نماید

شیعه با الگوی فاطمی دمادم زندگی را سراسر آوردگاه کربلایی می نماید

السلام علیک یا بضعة الرسول یا ام ابیها السلام علیک یا فاطمه الزهرا ایام شهادت تجلی تمامیت کوثر خلقت و بهانه ی ایجاد آسمان و زمین حضرت صدیقه ی طاهره را به عموم شیعیان حضرتش خصوصا بانوان ...

http://aghigh.ir/files/fa/news/1393/1/6/43440_647.jpg

السلام علیک یا بضعة الرسول یا ام ابیها

السلام علیک یا فاطمه الزهرا

ایام شهادت تجلی تمامیت کوثر خلقت و بهانه ی ایجاد آسمان و زمین حضرت صدیقه ی طاهره را به عموم شیعیان حضرتش خصوصا بانوان سرزمینم تسلیت عرض می نمایم.

در این مقطع زمانی و در این پیچ تاریخی آنچه می بایست از بزرگ بانوی جهان اسلام گفتنی تر و شنیدنی تر باشد، به نظر می رسد، قد کمان و پیکر نحیف و یا حتی دختر گرامی رسول و همسر مرتضی و مادر حسنین بودن و شاید، ماجرای فدک و سیلی و … نیست، بلکه آنچه محتاج آنیم، درک زمان و موقعیت شناسی ایشان در تبعیت از ولایت و امامت و خود را به تمامی خرج امام زمان خویش کردن است.

فاطمه علیها سلام، با توجه به شخصیت و موقعیت بی بدیل در میان جامعه آن زمان می توانست در صدر بنشیند و قدر داشته و ارج ببیند، لیکن با ایمان آگاهانه و عمل به هنگام و البته به قدر توان، به سختی راه را بر اهل باطل چنان سد نمود که ناگزیر از حذف یگانه ی دوران ها و علت خلقت شدند.

زمان چنان بر علیه حق و بر مدار باطل می چرخید که دختر داغدار رسول خدا (ص) بایستی در کوچه و خیابان و مسجد و قبرستان و هر جا که ممکن می نمود، مظلومیت حق را در مقابل مردم فریاد می کرد، کاری که بزرگترین خواص جامعه اسلامی نکردند.

… نتیجه آن‌که شیعه با الگوی فاطمی دمادم زندگی را سراسر آوردگاه کربلایی می نماید تا به این وسیله پایان کار، لبالب از مهدویت گردد و چه قابل تأمل است تصور آنانکه می پندارند که با عشق و محبت به ولایت و خزیدن در گوشه ای و صدور بیانیه ای و گاهی نیز هزینه نمودن از ولایت برای خویش، راه فاطمی می پیمایند و در صراط حق قدم رنجه! می نمایند.

**
فاطمه جان گوشه ی چشم عنایتت را قرینمان ساز تا راه بیابیم و بر مدار حرکت انقلابی و جسارت عاشورایی عزم استوار نماییم و بالاخره در این مسیر از ملامت ملامتگران و از لوابس، متزلزل نگردیم.

دکتر فاطمه فراهانی