ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۷:۱۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / يادداشت > گروه تروریستی تکفیری داعش به دنبال چیست ؟

گروه تروریستی تکفیری داعش به دنبال چیست ؟

سر فصل مطالب : 1- اهداف به وجود آمدن داعش مقابله با جریان عدالت خواهی و ایجاد تصویر نفرت انگیز از اسلام تشکیل حکومت بر مبنای تفکر سلفی وهابی استمرار حضور آمریکا در عراق و خاورمیانه امنیت اسراییل مبارزه با مهدویت ایجاد ...

سر فصل مطالب :67550_981 - Copy67550_981 - Copy

 1. 1- اهداف به وجود آمدن داعش
  مقابله با جریان عدالت خواهی و ایجاد تصویر نفرت انگیز از اسلام
  تشکیل حکومت بر مبنای تفکر سلفی وهابی
  استمرار حضور آمریکا در عراق و خاورمیانه
  امنیت اسراییل
  مبارزه با مهدویت
  ایجاد رعب و وحشت برای جلوگیری از حرکت عظیم اربعین
  پروژه جدید سفیانی سازی برای مقابله با مهدویت
  کسب در آمد
  روی کار آوردن فردی که بتواند منویات آمریکا را برآورده کند

 

 1. 2- علت طولانی شدن جنگ با داعش در عراق علی رغم فتوای جهاد
  عدم وجود رهبری واحد
  ضعف حکومت
  جا نیفتادن فرهنگ جهاد و شهادت در بین شیعیان

 

 1. 3- وظایف اصلی ما در مقابل فتنه داعش
 •    تمرکز بر روی اولویت ها
 •    شناسایی دشمن که برای پنهان کردن خود نقاب زده
 •    افشاگری

 

 

 1. 1- اهداف به وجود آمدن داعش

امروزه کمتر کسی را می توان در دنیا یافت که خبری از جنایات داعش نشنیده باشد و از اعمال آنها آگاهی نداشته باشد .

با نگاهی کلی نیز می توان فهمید که چنین گروهی با چنین اهداف گسترده و عملیات های پیچیده ای نمی تواند ساخته هیجانات یک روزه و یک ماهه و کوتاه مدت عده ای معدود و بی تجربه باشد. پس مسلما این گروه ساخته دست افرادی با تجربه و آگاه است که با در نظر داشتن اهدافی کوتاه مدت و بلند مدت از غیرت دینی مردم و سایر عوامل، بهترین استفاده را می کنند .

از این رو با نگاهی کلی به تشریح اهداف تشکیل این گروه می پردازیم :

 

 • مقابله با جریان عدالت خواهی و ایجاد تصویر نفرت انگیز از اسلام

فوکویاما دلیل پایداری شکست ناپذیری شیعه را دوبال سرخ و سبز می دانست که بال سبز آن، اعتقاد به ظهور امام زمان (عج) و بال سرخ آن اعتقاد به قیام امام حسین (ع) است .

یکی از اهداف داعش از بین بردن این دو بال بالابرنده شیعه است که این روزها همه از آن بهره می برند . برای مثال در سال ۱۹۸۹ مکتبی به نام اوانجلیس به وجود آمد که اعتقاد به ظهور عیسای ناصری داشت در زمانی که جهان پر از ظلم و ستم شده است ! این به معنای ساختن بال سبز برای اوج گرفتن خود است .

این جریان سعی دارد با الگو سازی نادرست از قیام های عدالتخواهانه چهره ای منفور از اسلام به نمایش بگذارد؛ چهره ای که نه تنها مردم را به اسلام جذب نمی کند، بلکه چهره ای خشن و ترسناک و خطرناک از آن به نمایش می گذارد که هر انسان آزاده ای را رنجور و ناراحت می کند .

 

 • تشکیل حکومت بر پایه تفکر سلفی وهابی

ایجاد کشور وهابی با تفکر صرف سلفی اقدام دیگری است که رهبران داعش صراحتا به آن اعتراف کرده اند . این مسئله موضوع چنان عجیبی نیست چرا که با نگاهی به تاریخ می بینیم در سالهای اخیر کشورهایی از این دست ایجاد شده اند که از آنها می توان به عربستان سعودی اشاره کرد .

 

 • استمرار حضور آمریکا در عراق و خاورمیانه

گروهک داعش زمانی بوجود آمد که امریکایی ها به کشور خود بازگشته بودند . در این برهه زمانی ایجاد یک گروه مخرب و جنایتکار تروریست چند امتیاز برای آمریکا می توانست داشته باشد :

 • معرفی آمریکا به عنوان عامل امنیت منطقه ؛ چرا که تمام این اتفاقات زمانی رخ داد که آمریکا منطقه را ترک کرده بود و دولت عراق مسئولیت امنیت کشور را برعهده گرفته بود .
 • ادامه استفاده از منابع انرژی در عراق
 • تحت نظر داشتن شیعیان

 

 • امنیت اسرائیل

وجود یک کشور اسلامی متحد و یکپارچه در کنار کشور اسرائیل بی شک باعث به خطر افتادن امنیت آن است . لذا مستکبرین با ایجاد نا امنی بین مردم کشور های اسلامی همسایه خود همزمان با از بین بردن و تضعیف دشمنان خود، توجه مسلمانان را از گسترش غده سرطانی اسرائیل دور می کنند تا با خیال راحت به ادامه اشغال فلسطین و غصب اراضی آنها و شهرک سازی مشغول باشند .

 

 • ایجاد رعب و وحشت برای جلوگیری از حرکت عظیم اربعین

 

هر ساله شاهد این هستیم که بزرگترین تجمع مسلمانان جهان در راهپیمایی اربعین انجام می شود که می تواند پیام قیام امام حسین و تفکر شیعه را به راحتی به گوش جهانیان برساند . تنها ترفندی که ممکن است بتواند جلوی گسترش این حرکت را بگیرد، ایجاد ترس و وحشت از عدم امنیت در عزاداری محرم و صفر و پیاده روی اربعین است .

 

 

 • پروژه جدید سفیانی سازی برای مقابله با مهدویت

بعد از شکست پروژه مهدوی سازی احمد حسن الیمانی در عراق، دشمنان تشیع برآن شدند تا با ایجاد پروژه ای جدید با عنوان سفیانی سازی چهره ای را به عنوان سفیانی معرفی کرده که بعد از آن امام زمانی ظهور نمی کند و بدینوسیله باعث کاهش اعتقاد مردم به امام زمان (عج) و امید به ظهور و نجات گردند.

 

 • کسب درآمد

اگر با توجه به اینکه غرب دچار بحران های اقتصادی شده فکر کنیم که آمریکا بدون هیچ انگیزه مالی ای اقدام به پرداخت چنین هزینه های کلانی برای حمایت داعش انجام داده فکری کاملا اشتباه است و بی شک آمریکا و همپیمانان او بی گدار به آب نمی زنند ! این فتنه از چند راه باعث کسب درآمد برای حامیان داعش شد :

 • فروش سلاح به دولت برای مقابله با داعش
 • گسترش قاچاق در پی نا امنی های بوجود آمده
 • غارت اموال مردم
 • سرقت آثار باستانی
 • سرقت و فروش نفت برای تامین هزینه ها

 

 • روی کار آوردن فردی که بتواند منویات آمریکا را برآورده کند

داشتن یک مزدور در یک کشور که خواسته های آمریکا را بتواند انجام دهد به مراتب دردسر و هزینه و مخالفت های کمتری دارد تااینکه بخواهد به طور مستقیم خواسته های خود را اجرا کند و از طرفی هر زمان که با مشکل و اعتراض مردم برخورد کرد چیزی را از دست نمی دهد و بعد از مدتی می تواند مهره ی دیگری را جایگزین کند که به عنوان نمونه می توان به رضا شاه و صدام اشاره کرد

 

 1. 2- چرا فتوای جهاد آیت الله سیستانی داعش را از بین نبرد ؟

 

 • عدم وجود رهبری واحد و چند دستگی در بین مردم

زمانی که مردم نتوانند یکپارچه شوند، به سادگی از دشمنان خود شکست خواهند خورد و یکپارچگی مردم تنها با وجود رهبری واحد، مقتدر و عادل امکان پذیر است؛ رهبری که فردی جز ولی فقیه نمی تواند باشد . در حکومتی که که ولی فقیه حاکم باشد، انگیزه مردم برای پیروی از حکومت، انگیزه دینی خواهد بود و نتیجه آن چیزی نمی شود جز اینکه مردم مرگ و زندگی خود را در جنگ با دشمن جز پیروزی نمی بینند .

 

 • ضعف حکومت در سازماندهی مردم

تعداد مردمی که برای مقابله با داعش داوطب شده بودند برای مقابله با داعش کافی بود اما بدلیل عدم برنامه ریزی ارتش و نفوذ افراد وابسته و بعثی و بعضا تطمیع شده عراق نتوانستند از این پتانسیل بوجود آمده به خوبی استفاده کنند .

 

 

 • نبود فرهنگ جهاد و شهادت

در صورتی که فرهنگ جهاد و شهادت در بین مردم نباشد و هدف مردم فقط و فقط حفظ جان خود باشد، مقاومتی صورت نخواهد گرفت . موصل از بزرگترین شهرهای عراق با جمعیت میلیونی خود یک شبه تصرف می شود اما شهر کوچک و بدون امکانات شیعه نشین آمرلی ۸۰ روز در محاصره مقاومت می کند . این نشان دهنده تاثیر فرهنگ جهاد و شهادت است و کسی که از جان خود می گذرد، فقط و فقط برای اعتقاداتش مبارزه می کند و چنین فردی حتما پیروز خواهد بود و می تواند داعش را زیر پا له کند .

اصولا اسلامی که در آن فرهنگ جهاد و شهادت نباشد، خوار و ذلیل خواهد شد و به سادگی در مقابل کوچکترین نیرویی تسلیم و نابود خواهد شد، حتی اگر حکم جهاد برای مقابله با دشمن صادر شود .

اگر شعار الموت احلی من العسل قاسم جا افتاده بود، آیا مقابله با داعش به چنین مرحله ای می رسید ؟؟

 

 

 1. 3- وظایف اصلی ما در مقابل فتنه داعش

 

 • تمرکز بر روی اولویت ها

دشمن اصلی یعنی استکبار تلاش می کند تا اولویت ها را جابه جا نشان دهد تا بتواند با کمترین هزینه به نتایج مطلوب خود برسد.

 

 • شناسایی دشمن که برای پنهان کردن خود نقاب زده

دشمن برای اینکه چهره ای پاک و معصوم ارائه دهد گاهی خود زنی می کند و خود را مظلوم نمایش می دهد تا بر روی ظلم ها و جنایات خویش سرپوشی عوام فریب قرار دهد . از جمله اینها می توان به سر بریدن خبرنگار آمریکایی وحتی بمباران مواضع داعش توسط ارتش آمریکا اشاره کرد که دشمن برای تطهیر دستهای آلوده خود به آن اقدام کرده است .

دشمن سعی دارد تا این حرکت را به عنوان جنبش اهل سنت نشان دهد و حرکت خود را جنگ بین شیعه و سنی نشان دهد تا بتواند از حمایت اهل سنت کمال استفاده را ببرد در حالی که بزرگ شدن این جریان و تقویتش قطعا روزی باعث نابودی کل اسلام خواهد شد.

جنگ داعش جنگ حق و باطل ، جنگ نظام سلطه بر علیه اسلام و جنگ وهابیت تکفیری برعلیه تمامی مسلمانان است .

 

 • افشاگری

امروز مردم باید بدانند که چه جرم و جنایتی در حال وقوع است تا از خطر داعش آگاه شوند .

گاهی شنیده می شود که اخبار داعش را نباید پخش کنید که مبادا مردم دچار ترس شوند . این صحیح نیست اگر مردم دچار ترس شدند یعنی فرهنگ شهادت در آن ها نهادینه نشده ! چرا باید دچار ترس شوند؟ چه سعادتی بالاتر از شهادت که نصیب هر کسی نمی شود !

[jwplayer mediaid=”75341″]
در پایان از شما خواهشمندیم که پیام حضرت امام خمینی رحمه الله علیه به مسلمانان جهان را حتما مطالعه فرمایید.