ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۲۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, يادداشت > سلفیانی که در مصر نگران ترویج تشیع هستند

سلفیانی که در مصر نگران ترویج تشیع هستند

سلفیان مصر در اعتراض به آن چه که گسترش سریع تشیع در مصر می‌نامند دست به برگزاری کمپین در عید قربان خواهند زدند. ابنا ـ سخنگوی سلفیان منطقه اسکندریه مصر گفت: ما نسبت به گسترش چشمگیر ...

سلفیان مصر در اعتراض به آن چه که گسترش سریع تشیع در مصر می‌نامند دست به برگزاری کمپین در عید قربان خواهند زدند.

ابنا ـ سخنگوی سلفیان منطقه اسکندریه مصر گفت: ما نسبت به گسترش چشمگیر تشیع در مصر بشدت نگران هستیم و آن را به‌عنوان یک خطر برای کشور خود می‌دانیم. لذا، در حال بررسی شرایط برای برگزاری یک کمپین مقابله با خطر مقبولیت تشیع هستیم.

«عبد المنعم الشحات» در ادامه سخنان خود افزود: حقیقت آن است که گسترش تشیع در کشوری مانند مصر مساله خطرناکی است. باید از تمام راه‌های موجود برای سد‌ کردن این جریان بهره‌برداری کرد. باید از شیوه‌های اجتماعی برای بسیج کردن افراد در برابر این جریان مذهبی استفاده نمود.

وی که از سلفیان تندور مصر به‌شمار می‌آید با بیان این‌که این جریان در هماهنگی با اداره اوقاف مصر است و برنامه‌ریزی لازم برای آغاز یک کمپین برای مقابله با خطر افزایش مقبولیت شیعه را انجام می‌دهد ادامه داد: برخی از سلفیان از سوی وزارت اوقاف ـ که فارغ التحصیل از دانشگاه الازهر هستند ـ در این کمپین برای مقاله با شیعه و پاسخ دادن به شیعیان حضور خواهند داشت.

الشحات در انتخابات گذشته مصر از سوی حزب سلفی النور برای کرسی انفرادی اسكندرية کاندیدا شد اما موفق به کسب رأی مردم نگردید حسني دويدار.