ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۲۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, يادداشت > ماجرای حوثی های یمن و انقلاب شیعیان + عکس

ماجرای حوثی های یمن و انقلاب شیعیان + عکس

ـ هفته‌ها تحصن و تظاهرات انقلابیون یمن که با امضای توافقنامه صلح همراه شد باعث شور و نشاط خاصی در سراسر این کشور شده است. مردم این کشور حالا «امیدی» به نام «تغییر» پیش روی ...

ـ هفته‌ها تحصن و تظاهرات انقلابیون یمن که با امضای توافقنامه صلح همراه شد باعث شور و نشاط خاصی در سراسر این کشور شده است. مردم این کشور حالا «امیدی» به نام «تغییر» پیش روی خود دارند.

تغییری که سال‌ها است مردمان این سرزمین در انتظار آن هستند و سال‌ها دیکتاتوری «علی عبدالله صالح» آن را به عقب انداخت. حوثی‌ها حتی برای این هدف شش بار علیه دولت قیام کردند و شهدای زیادی را تقدیم آرمان‌های خود کردند.

اکنون همه آن فداکاری‌ها به بار نشست و انقلابیون با استقامت خود دولت را مجبور به «کوتاه آمدن» کردند. پیش از امضای توافقنامه صلح بین حوثی‌ها و دولت یمن مردم در سراسر این کشور جشن گرفتند و پایکوبی کردند و پیروزی انقلاب خود را به جهانیان اعلام کردند.

به همت کمیته‌ سازماندهی انقلاب مردمی یمن، دوشنبه شب انقلابیون بیش از یک ساعت مراسم نورافشانی و جشن برگزار کردند.

در این مراسم انقلابیون تصاویر امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب اسلامی ایران را با خود به همراه داشتند و در مقابل دوربین‌ها نشان می‌دادند. همچنین عبدالملک الحوثی دیروز عصر طی یک سخنرانی پیروزی انقلاب را به مردم این کشور تبریک گفت.

اکنون حوثی‌ها در یمن قدرت بیشتری پیدا کرده‌اند. «حسین بدرالدین الحوثی» بنیانگذار حوثی‌ها، که در سال ۲۰۰۴ توسط ارتش یمن به شهادت رسید، در دهه شصت برای آشنایی با اندیشه‌های امام خمینی(ره) به قم سفر کرد و به یکی از مریدان حضرت امام(ره) تبدیل شد.

ارتباط فکری و معنوی شهید حوثی و پیروانش با اندیشه‌های امام خمینی(ره) موجب شده است که مخالفان این گروه، همواره آن‌ها را به وابستگی مالی و تسلیحاتی به جمهوری اسلامی ایران متهم کنند.