ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۳۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, يادداشت > جنگ میان شیعیان حوثی یمن و سلفی ها شروع شد

جنگ میان شیعیان حوثی یمن و سلفی ها شروع شد

به گزارش شیعه آنلاین، شبکه المیادین از آغاز جنگ رسمی میان شیعیان حوثی و حزب اصلاح یمن که سلفی های این کشور را تشکیل می دهند، خبر داد. المیادین در خبر خود عنوان کرده که حزب ...

به گزارش شیعه آنلاین، شبکه المیادین از آغاز جنگ رسمی میان شیعیان حوثی و حزب اصلاح یمن که سلفی های این کشور را تشکیل می دهند، خبر داد.

المیادین در خبر خود عنوان کرده که حزب اصلاح با همکاری ارتش یمن، مردم بی گناه را هدف خود قرار بدهد، با توجه به حمله وارده به حوثی ها، این جنبش به ناچار شروع به حملات مسلحانه علیه سلفی ها و ارتش یمن شدند.

گزارش های اولیه حاکی از آن است که تاکنون ده ها نفر کشته و زخمی شده اند.

در همین راستا “علی البخیتی” عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله روز پنج شنبه گفت: ما سعی نداریم منطقه ای را اشغال کنیم و تنها به دفاع از مناطقی پرداختیم که در معرض تجاوز و حمله قرار می گرفتند.

وی در ادامه افزود: جنبش انصار الله قصد دارد امنیت راه ها را تامین کند تا مناطق که تحت سلطه نظام حاکم هستند امکان پیوستن به تحصن این جنبش را در صنعا پیدا کنند.

البخیتی درباره دیدار “جمال بن عمر” فرستاده سازمان ملل با “عبدالملک الحوثی” رهبر جنبش انصار الله گفت: نتایجی رسمی این دیدار هنوز اعلام نشده است، اما می توان گفت نتایجی مثبت داشت و امید است تفاهم میان معترضان و رژیم حاکم شکل بگیرد.