ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۴۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / يادداشت > آقای هاشمی چرا دیگر کسی سطل اشغال آتش نمی زند ؟

آقای هاشمی چرا دیگر کسی سطل اشغال آتش نمی زند ؟

پیام آقای هاشمی بعد از انتخابات اخیر مبنی بر سلامت کامل انتخابات برای کسانی که چهار سال پش با پیام همسر مکرمه ایشان و همفکرانشان قاعده بازی مردم سالاری را به هم زدند و به ...

پیام آقای هاشمی بعد از انتخابات اخیر مبنی بر سلامت کامل انتخابات برای کسانی که چهار سال پش با پیام همسر مکرمه ایشان و همفکرانشان قاعده بازی مردم سالاری را به هم زدند و به جای تبریک به رقیب به آتش افروزی پرداختند شگفت انگیز است.

نه فقط حضرت ایشان بلکه عموم کسانی که پرچم مدارا و تسامح و تساهل و دموکراسی و تحمل مخالف و روشنفکری را مانند چماق بر سر منتقدین خود می کوبند تعریف دوگانه ای از دموکراسی دارند. در منظر این دوستان اگر نامزد پیروز فرد مورد نظر آنها باشد ایران بهترین شکل دموکراسی را دارد و اگر نامزد پیروز رقیب یا مخالف آنها باشد تقلب و مهندسی آرا نام می گیرد.
 
مسعود دهنمکی
اساسا این گروه همه چیزشان شبیه هم است در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و حوزه اندیشه هم اینگونه رفتار می کنند مثلا در همین سینما اگر فیلم مد نظر آنها بفروشد می گویند مخاطب اندیشمند و فرهیخته ولی اگر فیلم از آن فرد هم فکر آنها نباشد می گویند فیلم عوام پسند است و مردم ساده پسندند.
 
اگر در مطالب و ابراز نظرشان توهین و فحش باشد می گویند آزادی بیان است ولی اگر جواب بدهی می گویند هوچیگری و نقد ناپذیری.
 
اگر سوال کنند اسمش آزادی اندیشه است ولی اگر سوال کنی می گویند تفتیش عقاید است.
 
اگر سطل آشغال آتش و بانک و اتوبوس آتش بزنند اسمش اعتراض مدنی است ولی اگر در برابرشان اعتراض کنی چماقدار و خشونت طلب می نامندت.
 
در یک کلام حوزه سیاست و فرهنگ و مدیریت فقط باید در انحصار آنها باشد و از منظر آنها مخالف خوب مخالف مرده است.
 
انگار غربی ها هم این منش را دارند نمی دانم کدام یک از هم آموخته اند. القاعده خوب القاعده ای است که شیعه بکشد القائده بد القائده ای است که انسان غربی را بکشد. دیکتاتور خوب دیکتاتوری است که در بحرین شیعه بکشد.
 
آری این چنین است برادر!
 
اگر کسانی که در هردوره پیروزی رقیب را به این آسانی می پذیرند و به جای سطل اشغال آتش زدن پیام تبریک برای مخالف خود می فرستند روشنفکر نیستند، توصیه می کنم به این منش خود افتخار کنند ولو اینکه همیشه از نظر اصلاح طلبان و روشنفکر نمایان متهم باشند.
 
به هر حال امیدوارم مدعیان روشنفکری و دموکراسی آداب برد و باخت را در همه حوزه های فرهنگی و سیاسی یاد بگیرند. و انتخاباتشان مثل جشنواره سینمایی شان نباشد.

نظرات شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  exaple می گوید :

  چرت نگو

  amir می گوید :

  چون که چماق بدستانی مثل تو سری قبل خیلی هزینه دادید و آبروی نداشته تون کلا رفت .این دفعه دیگه جرات تقلب نداشتید

   محمد می گوید :

   سلام
   دوست عزیز امیر جان
   این مسئله که اگر کاندیدای مورد نظر ما یا شما برنده بشه ما بگیم انتخابات سالم بوده و اگر این اتفاق نیفته و کاندیدای مورد حمایت من و یا شما برنده نشه پس ما بگیم حتما تقلب شده از اساس برخورد اشتباه و خود خواهانه ای هست

   و در مورد این تحلیل شما که هزینه زیاد شده بود ! هم باید عرض کنم که مطمئن باش اگر نظام قصد داشت نتیجه انتخابات چیزی غیر از انتخاب مردم باشه به راحتی آب خوردن میتونست این کارو انجام بده

   خیلی راحت میتونستند انتخابات رو به دور دوم بکشن و در دور دوم همه چیز تغییر میکرد
   اما در تمامیه ادوار انتخابات توی کشور ما این صیانت از آرا وجود دداشته
   چه بنی صدری که منافق از اب درامد و چه خاتمی و احمدی نژآد و روحانی
   رای مردم هست که از صندوق در میاد و این رفتار که چون من رای نیاوردم پس حتما تقلب شده یک برخورد بچه گانه هست

    amir می گوید :

    محمد جان سلام. با بخشی از نظرت موفقم و مطمئنم” اگر نظام قصد داشت نتیجه انتخابات چیزی غیر از انتخاب مردم باشه به راحتی آب خوردن میتونست این کارو انجام بده” دقیقا کاری که دفعه قیل فکر میکرد باید انجام بشه منتها چیزی که شما دوست نداری قبول کنی اینه که هزینه این آب خوردن خیلی سنگین شد طوری که اینبار تصمیم قدری عاقلانه تر گرفته شد. ما ادعایی نداریم که حتما اون چیزی که ما میخواهیم باید انتخاب بشه اگه کسی این فکر رو داره به قول شما خودخواهانه فکر میکنه وتفکراتش بچه گانه ست . ولی از این خودخواهانه تر اینه که هر موقع به مردم نیاز داریم مردم فهیم وبا شعور دمیشن ولی اگر همین مردم برای خواسته شون سالم ترین اعتراض مدنی رو انجام بدن برادر من اونها خس وخاشاک . فتنه گر منافق وابسته به ایادی دشمن و….. میشن وحقشونه که خونشون تو کف خیابون ریخته بشه . یه نکته جالب اینکه بعضی وقتا اگه همفکرانتون هم یه مقدار جلو شما وایستن میشن منحرف!!!!!!!!! و دارای تز انحرافی حالا شما به من بکو کی بچه گانه تر وخودخواهانه تر عمل کرده ؟

     محمد می گوید :

     سلام امیر جان
     در صحبتهات چند نکته قابل تامل هست
     1-شما در حالی انتخابات سال 88 رو به تقلب محکوم میکنی که هیچ دلیل و برهانی برای این ادعا نداری ! نه تنها شما بلکه میر حسین موسوی که اولین نفری بود که این ادعا و دروغ رو مطرح کرد هم هیچ دلیلی برای تقلب ارائه نکرد ! (((( البته همسر ایشون در bbc مدعی شد که چون موسوی فرزند آزربایجان و داماد لرستان هست و لرستانی ها و آذربایجانی ها نمیان داماد و فرزند خودشون رو رها کنن و به احمدی نژاد رای بدن و این دلیلی ….))) وقتی مدعی اصلی دلیلی نداره ! شما بر چه اساسی این ادعای دروغ ر مطرح میکنی ؟

     2- ضمن اینکه فراموش نکن نظام جمهوری اسلامی همیشه به نظر مردم احترام گذاشته ! از بنی صدر گرفته تا احمدی نژاد هرکسی رای آورده رئیس جمهور شده

     3-برای اون 3 میلیونی که در اولین اعتراض که در آرامش هم برگذار شد مشگلی پیش نیامد . مشگل اونجا پیش امد که عده ای به اسم اعتراض توی خیابونها آشوب کردن از آتش زدن سطل اشغال گرفته تا فحاشی و .. در کل برهم زدن آرامش عمومی . خب طبیعی هست باید با همچین افرادی برخورد بشه . کسانی هم که مثلا اعتراض آرام داشتند اگر از این آشوبگران بیشتر بودند که باید آشوبگران رو کنترل میکردند و اگر هم که کمتر بودند باید از اونها جدا می شدند

     پس لازمه شما در مورد سالمترین اعتراض مدنی که گفتید کمی بیشتر تحقیق کنید در سال 88
     موفق باشی

      amir می گوید :

      دوست عزیز محمد جان سلام
      من فکر میکنم شما پاسخ سوال خود را در جوابیه اول گفته باشید-“مطمئن باش اگر نظام قصد داشت نتیجه انتخابات چیزی غیر از انتخاب مردم باشه به راحتی آب خوردن میتونست این کارو انجام بده
      خیلی راحت میتونستند انتخابات رو به دور دوم بکشن و در دور دوم همه چیز تغییر میکرد”
      برادر بزرگوار این چه سیستم سالم وبی عیبی هست که در اون عده ای بتونند به راحتی آب خوردن نتیجه را عوض کنند .آیا این چیزی که شما میفرمایید نشانده وجود یک پتانسیل قوی برای بروز تغلب نیست ؟؟؟؟ یعنی چه که عده ای باید تا این حد دستشان برای بعضی کارها باز باشد وهیچ نهاد یا سیستم قوی برای ممانعت و برخورد وجود نداشته باشد این خود بزرگترین دلیل. از سایر ذلایل هم میگذریم مثلا وجود آرائ بیش از 100 درصد در بیش از 50 شهر یا کاهش 900هزار تایی یکی از نامزدها در یرنامه زنده خبری . یا نمودار پیشرفت خطی نامزدها . یا حضور عوامل شورای نگهبان در مراسم تبلیغاتی آقای دکتر احمدی نژاد و……. دوست عزیزم دلایل بسیار است ولی به هر دلیل حتی اگر فرمایش شما درست باشد عده ای از مردم که (بنابر اعتراف شما فقط 3 میلیون معترض در تهران وتوجه کن که شایدبه همین مقدار ناراضی در تهران که بدلایلی که میدانی چه میگویم ریسک نکرده وارد اعتراض نشدند.) به هر دلیلی توجیه نشدند آیا باید آن رفتار ها با آنان میشد؟ برادر بزرگوار ان جیزی که ما با چشم خود دیدم مردم نجیبانه برخورد کردند هر چا تنشی بوجود میامد ناشی از حضور همین اشخاص مثل این آقا بود . در ثانی با استدلال شما پس رژیم طاغوت هم کار درستی انجام میداده که با مردم مظلوم دوران انقلاب برخورد میکرده !. چون که فیلم های زیادی از اون زمان دیدیم که مردم آتش روشن میکردند وحتی در بعضی جاها کار به درگیری مسلحانه کشیده بود اینو که دیگه نمیشه انکار کرد. البته میدونم که دل شما هم برا وطن میتپه ولی امیدواروم یه مقدار وسعت دید خود را زیاد تر کنی . موفق باشی

      محمد می گوید :

      سلام مجدد
      امیر عزیز من در جواب کسانی عرض کردم که ادعای تقلب داشتند ! در واقع من میگم در جمهوری اسلامی به این دلیل تقلب چیز ساده ای نیست چون دستگاه های نظارتی زیادی وجود داره
      مثلا دولت نهم وقتی روی کار امد آقای خاتمی ادعا کرد اون انتخابات در اوج سلامت اتفاق افتاده . چون علاوه بر وزارت کشور شورای نگهبان هم وجود داره

      و این ادعای شما که گفتید یک عده بتونن براحتی تقلب کنن ! نقض میشه
      چرا فکر کردی یک عده میتونن براحتی این کارو بکنن ؟ هیچ دلیل منطقی و مستندی هم ندارید برای ادعای تقلب

      (((( اون دلایلی که شما آوردید علاوه بر اینکه هیچ سندی بر اثباتش نیست یک مشگل اساسی تر هم داره و اون اینه که اگر وجود داشته پس چرا موسوی و همسرش ازشون بی خبر بودن ؟ شخص شما کجا بودی اونوقت که همسر موسوی گفت دلیل ما برای تقلب داماد لرستان و فرزند آذربایجان هست بری و بهش یاد بدی این دلایل رو ؟؟!!! ))))

      برادر بزرگوار شما یادت نیست یا یادت نمیاد همون اولین حضور طرفداران موسوی که 3 میلیون شدند کاملا آرام و بدون درگیری اتفاق افتاد . آیا کسی آسیب دید ؟ یا کسی کشته شد ؟
      گذشته از این موضوع که ادعای تقلب و فراخواندن مردم به حضور خیابونی خودش یک هنجارشکنی غیرقابل بخشش هست ( چون با ادعای دورغ و خلاف واقع انجام شد )
      و اشاره من به همون اقلیتی از آشوبگران بود که مثلا با شعار دروغ حمایت از مردم مصر به خیابون آمدن اما چیزی جز فحاشی به نظام و آتش زدن سطل آشغال ازشون دیده نشد

      در هیچ جای دنیا نمیشه یک اقلیتی کشور رو به آشوب بکشن و حکومت هم سکوت کنه
      شما اکثریت مردم رو در روز نهم دی ماه ندیدین ؟ وقتی در روز عاشورا به هیات مذهبی توهین شد ، پرچم امام حسین آتش زده شد ( دوتن از دوستان بنده در اون هیات مصدوم و راهی بیمارستان شدند)

      در ضمن مقایسه این آشوبها و اعتراضات با سال 57 یک بی انصافی و اشتباه هست
      چون در اون سال اکثریت مردم با سالها کشتار دسته جمعی که چیزی فراتر از شایعه و دروغ باشه مخالف بودند ( کشتار مردم در میدان ژاله و ….. که شاید شما یادت نیاد )
      پس لطفا برای نیت خودتون همه چیز ر باهم قاطی نکنید

      بهرصورت بهتر هست شما هم تنها خودتون و اطرافیانتون رو نبینید . برای یک قضاوت صحیح و منطقی باید همه جوانب رو دید
      در سال 88 ادعای دروغ و کذب یک کاندیدای شکست خورده که البته 13 میلیون طرفدار داشت باعث ایجاد آشوب در کشور شد
      ما در این دنیا چیزی داریم به نام تروریست و دشمن خارجی و داخلی که شما نمیتونی نبینی اونهارو از جمله گروهک منافقین و فرقه رجبی که هم در جنگ وهم بعد از جنگ ثابت کردند دشمنی خودشون رو با مردم و ایران ، ترویستهایی که سالهاست به دنبال ترور مسئولین کشور هستند ( شهید بهشتی ، شهید رجایی ، شهید باهنر و …. شهدای هسته ای و …..)
      که کافیه در اون جمعیت شلوغ که پتانسیل درگیری به واسطه معترض بودن در اونها وجوود داره یک جرقه بزنند
      در آشوب و درگیری هم که حلوا خیرات نمیکنن . مصدوم و کشته از هر دو طرف درگیری ایجاد شد ( هم معترضین و هم نیروی انتظامی و مردم و بسیج )

      در کل امیدوارم این مملکت و مردمش با هم متحد باشن . چون هرجا که متحد بودن حتی اگر 8 سال هم نصف دنیا باهاشون بجنگن حتی یه وجب از خاکشون نمیره
      و هرجا هم که ماحد نبودن مثل زمان پهلوی از چپ و راست مملکت به تاراج رفته مثل بحرینی که مال ما بوده و …

      برای شما هم آروزی موفقیت در زندگی میکنم
      یا علی

  وحید می گوید :

  خیلی حرف میزنی .ببند دهنتو . این چرت و پرتا رو دیگه من باور نمیکنم . اقای هاشمی و خاتمی امتحانشونو پس دادن . دیدید که این سری مردم چطور جواب امثال شماها رو دادند .

   سارا می گوید :

   دوست عزیز وحید
   مگه در دوره همیین آقای خاتمی نبود که بدترین توهین ها به آقای هاشمی میشد ؟ مگر در دوره بعد از خاتمی کاندیدای مورد حمایت خاتمی که دکتر معین بود توسط مردم حمایت شد ؟ چرا از مردم مایه میذاری ؟
   واقعا خجالت آور هست که به خاطر قدرت طلبی اگر رای نیاوردیم سعی کنیم مردم رو به خیابون بکشیم
   یک دوره ای نیروهای انقلابی میخواستن ناطق رای بیاره اما اکثریت مردم به خاتمی رای دادن ! نیروهای انقلابی تو خیابون ریختن ؟ گفتن آی تقلب ؟ جالبش اینه که وقتی احمدی نژاد هم رای اورد چون برگذارکننده انتخابات خاتمی بود ! هیچکس نگفت تقلب !!! خب مردم رای دادن دیگه ! عزیز دلم بازی نخوری ها
   هاشمی جزء اون کسایی بود که گفت تقلب ! اما حالا میگه انتخابات سالم چون کسی که دوست داشت رای اورد !
   این یعنی قدرت طلبی و ….