ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۱۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, حوادث, خواندنی > سرقت به سبک فیلم های هالیودی / آثار ادبی قدیمی

سرقت به سبک فیلم های هالیودی / آثار ادبی قدیمی

سرقت به سبک فیلم های هالیودی / آثار ادبی قدیمی دزدان آثار ادبی به شیوه فیلم "ماموریت غیرممکن" چندین جلد کتاب قدیمی به ارزش ۲ میلیون پوند را سرقت کردند. به گزارش نکته نیوز: یک گروه تبهکار در ...

سرقت به سبک فیلم های هالیودی / آثار ادبی قدیمی

سرقت به سبک فیلم های هالیودی / آثار ادبی قدیمی

دزدان آثار ادبی به شیوه فیلم “ماموریت غیرممکن” چندین جلد کتاب قدیمی به ارزش ۲ میلیون پوند را سرقت کردند.

به گزارش نکته نیوز:

یک گروه تبهکار در اقدامی شبیه به فیلم “ماموریت غیرممکن” چندین جلد کتاب عتیقه به ارزش ۲ میلیون پوند را از مرکز نگهداری آثار ادبی قدیمی در نزدیکی فرودگاه هیترو واقع در غرب لندن دزدیدند.

این گروه سه نفره حفره ای در سقف اتاق نگهداری آثار ادبی قدیمی ایجاد کرده و سپس با طناب از ارتفاع ۱۲ متری سقف تا زمین آویزان شدند. در این حالت حسگرهای هشداردهنده فعال نشده و آنها موفق شدند ۱۶۰ اثر قدیمی به ارزش ۲ میلیون پوند را دزدیدند.

 سرقت به سبک فیلم های هالیودی / آثار ادبی قدیمی

این کتاب‌ها متعلق به سه مجموعه دار آثار ادبی بود که در این مرکز به امانت نگهداری می شد و قرار بود در پنجاهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کالیفرنیا در معرض نمایش عموم قرار بگیرد.

از آثار سرقت شده می توان به کتاب “ انقلاب کرات آسمانی” نوشته نیکلاس کوپرنیک چاپ سال ۱۵۶۶ اشاره کرد. ارزش این کتاب ۲۱۵ هزار پوند گزارش شده است.

نخستین دست نوشته های اسحاق نیوتن، لئوناردو داوینچی به همراه نسخه سال ۱۵۶۹ “کمدی الهی دانته” از جمله آثار به سرقت رفته هستند.

به گفته سخنگوی اسکاتلندیارد، کتاب‌های به سرقت رفته از قبل انتخاب شده اند. همچنین سارقان این آثار را در کیف های مخصوص قرار داده و با طناب بالا کشیده اند.

پلیس همچنین احتمال می دهد این سرقت به سفارش شخص یا گروه خاصی انجام شده و احتمال ردیابی فروش آنها در حراجی های عمومی ممکن نیست.