ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۱۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / حوادث, سوژه های داغ > چرا سگ ها و دستگاه های زنده یاب ناموفق بودن / حادثه پلاسکو

چرا سگ ها و دستگاه های زنده یاب ناموفق بودن / حادثه پلاسکو

  چرا سگ ها و دستگاه های زنده یاب ناموفق بودن / حادثه پلاسکو مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران علت ناموفق بودن استفاده از سگ‌ها و دستگاه‌های زنده‌یاب در حادثه پلاسکو را تشریح کرد. به گزارش نکته نیوز: حسین ...

 چرا سگ ها و دستگاه های زنده یاب ناموفق بودن / حادثه پلاسکو

چرا سگ ها و دستگاه های زنده یاب ناموفق بودن / حادثه پلاسکو

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران علت ناموفق بودن استفاده از سگ‌ها و دستگاه‌های زنده‌یاب در حادثه پلاسکو را تشریح کرد.

به گزارش نکته نیوز:

حسین کتابدار صبح سه‌شنبه در نشست خبری به تشریح عملکرد نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر در حادثه پلاسکو پرداخت و گفت: جمعیت هلال‌احمر در این سانحه به عنوان پشتیبان نیروهای اورژانس و آتش‌نشانی حضور یافته بود.

وی با اعلام اینکه تا قبل از فرو ریختن ساختمان پلاسکو ۲۰ دستگاه آمبولانس هلال‌احمر در محل حادثه مستقر شده بود، افزود: از جهت قانونی به ما آواربرداری سبک محول شده است و حتی نیروهای تخصصی آتش‌نشانی نیز در آواربرداری این سانحه با مشکلاتی مواجه بودند.

کتابدار با اعلام اینکه استفاده از ۱۸ قلاده سگ زنده‌یاب به همراه ۱۸ مربی و همچنین ۸ دستگاه زنده‌یاب برای جستجو در محل حادثه پلاسکو، تأکید کرد: با کمال تأسف استفاده از سگ‌های زنده‌یاب و همچنین دستگاه‌های زنده‌یاب نتوانست به نتیجه‌ای منجر شود.

چرا سگ ها و دستگاه های زنده یاب ناموفق بودن / حادثه پلاسکو

وی در توضیح ناموفق بودن استفاده از سگ‌ها و دستگاه‌های زنده‌یاب و جسدیابدر حادثه پلاسکو گفت: وجود سموم ناشی از آتش‌سوزی باعث شد که سگ‌های زنده‌یاب نتوانند به درستی در تشخیص علائم موفق باشند. همچنین برای استفاده از دستگاه‌های زنده‌یاب می‌بایست یک سکوت رادیویی در محیط حکمفرما می‌شد که با توجه به شرایط محل این حادثه، چنین موقعیتی فراهم نشد، در نتیجه استفاده از سگ‌ها و دستگاه‌های زنده‌یاب هیچ کارآیی در این سانحه نداشت.