ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۶:۵۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / حوادث > کشف جسد مومیایی یک زن مربوط به ۳۶۰۰ سال پیش که در حال عمل جراحی مغز بوده است

کشف جسد مومیایی یک زن مربوط به ۳۶۰۰ سال پیش که در حال عمل جراحی مغز بوده است

مجله اینترنتی نکته نیوز : باستان‌شناسان چینی بعد از کشف جسد مومیایی شده یک زن که ۳۶۰۰ سال پیش زندگی می کرده در جریان تحقیق و آزمایش پی بردند که این زن ۴۰ ساله تحت ...

مجله اینترنتی نکته نیوز : باستان‌شناسان چینی بعد از کشف جسد مومیایی شده یک زن که ۳۶۰۰ سال پیش زندگی می کرده در جریان تحقیق و آزمایش پی بردند که این زن ۴۰ ساله تحت عمل جراحی مغز قرار داشته است.

جسد این زن چینی در کنار چند مرده مومیایی شده دیگر در مقبره‌ای واقع در حاشیه یک رودخانه در غرب چین پیدا شده است. باستان‌شناسان می‌گویند با مته‌ای جمجمه این زن را سوراخ کرده‌اند و وجود سوراخی روی جمجمه انجام یک جراحی مغز را نشان می‌دهد. پزشکان باستانی با ایجاد حفره روی مغز بیماران خود بیماری‌هایی چون تشنج، سردرد و اختلالات روانی را درمان می‌کردند و این عمل جراحی بسیار دشوار و دردآور بوده است.

آزمایش‌های انجام شده روی مومیایی نشان می‌دهد این زن یک ماه پس از عمل جراحی مرده سپس مومیایی شده است. کنار این مومیایی ۱۵ مومیایی دیگر هم که از افراد بزرگسال و کودک بوده‌‌اند، پیدا شده است و اکثر مومیایی‌ها، درون تابوت‌هایی چوبی قرار داشتند. باستان‌شناسان چینی می‌گویند در این مقبره ۳۳۰ گور وجود دارد و عملیات حفاری همچنان ادامه دارد.