ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۱:۲۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / حوادث > رها کردن مار ۴۰ سانتیمتری در وانت باعث درگیری و مرگ یک نفر شد

رها کردن مار ۴۰ سانتیمتری در وانت باعث درگیری و مرگ یک نفر شد

حکم اعدام پسری که در سن ۱۵ سالگی مرتکب قتل شده بود تبدیل به پرداخت دیه کامل شد. ماجرای پرونده از این قرار بود که در ساعت ۱۱ شب بیستم اسفند ماه سال ۸۵ ...

حکم اعدام پسری که در سن ۱۵ سالگی مرتکب قتل شده بود تبدیل به پرداخت دیه کامل شد. ماجرای پرونده از این قرار بود که در ساعت ۱۱ شب بیستم اسفند ماه سال ۸۵ گزارش یک قتل به کلانتری ۱۵۹ بی‌سیم اعلام شد.

مجله اینترنتی نکته نیوز :  در جریان یک درگیری مرد ۴۸ ساله‌ای به نام قربانعلی با پنج ضربه چاقو به سینه‌اش در خانه‌ای در خیابان شبیر، کوچه اکبری، زخمی و در بیمارستان سوم شعبان جان باخته بود. به این ترتیب تیمی از ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس ویژه قتل برای شناسایی عامل این جنایت وارد عمل شدند.

پسر مقتول به ماموران پلیس گفت: «ساعت شش عصر با پسردایی‌ام روح الله برای خرید لباس با وانت پیکان برای خرید لباس عید به عبدل‌آباد رفته بودیم. ناگهان روح‌الله یک مار ۴۰ سانتی‌متری از جیبش بیرون آورد و داخل ماشین انداخت. اما مار گم شد و ما هر چه گشتیم پیدایش نکردیم. وقتی به خانه رسیدیم به پدرم گفتم که روح‌الله مار را در ماشین رها کرده. پدرم ناراحت شد و با دایی‌ام (پدر روح‌الله) شروع به بحث و فحاشی کرد. ناگهان روح‌الله (قاتل) چاقو را از آشپزخانه آورد و شش ضربه چاقو به پدرم زد. بعد از آن هم چاقو را در ماشین لباسشویی انداخت و رفت.» در گزارش‌های پزشکی قانونی علت مرگ به علت بریدگی با جسم برنده یا همان چاقو اعلام شده است.

۲۰۱۵۶۱۷۱۶۲۵۴۹۵۰a

بررسی پلیس از محل جرم نیز نشان داد که درگیری صورت گرفته است. چهار جام شکسته شده به همراه تلویزیون تخریب شده و لکه‌های خون روی موزاییک‌های حیاط نیز وقوع درگیری و قتل را تایید می‌کرد. همین کافی بود تا عامل جنایت که یک جوان افغان است از سوی ماموران دستگیر شود و وی پس از اعتراف به قتل شوهرعمه‌اش در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران به قصاص نفس- اعدام- محکوم شود. در حالی که خانواده قربانی اصرار به اعدام قاتل پدرشان داشتند پرونده برای اجرای حکم به شعبه چهارم دادیاری اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد.

دادیار پرونده پس از مطالعه وقتی در برابر قاتل محکوم به اعدام قرار گرفت متوجه سن کم قاتل شد و در تحقیق از این جوان افغان مشخص شد که او شناسنامه هم ندارد و نمی‌داند چند سالش است. قاتل در این مرحله گفت: «تنها مدرکی که خانواده‌ام از من دارند برگه اقامتم است و فکر می‌کنم در زمان قتل شوهرعمه‌ام ۱۶ سال داشته‌ام.» در این مرحله دادیار رضوانی تحقیقات جدید را در این پرونده آغاز کرد و مشخص شد عامل جنایت در زمان وقوع جرم ۱۶ سال داشته است.

با توجه به ماده ۹۱ قانون جدید مجازات اسلامی این جوان باید به پرداخت دیه و زندان محکوم شود. همین کافی بود تا پرونده باردیگر در دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار گیرد و قاتل که چوبه‌دار در انتظارش بود به پرداخت دیه محکوم شد. قاضی دشتبان در این مرحله با توجه به اینکه خانواده قاتل قادر به پرداخت دیه نیست از خیرین خواست تا برای نجات و آزادی این جوان دست به کار شوند و به دادسرای ناحیه ۲۷ تهران مراجعه کنند. مبلغ دیه‌ای که او باید به خانواده مقتول بدهد دیه یک انسان کامل معادل ۱۹۰ میلیون تومان است.