ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۲۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / حوادث > قهرمان کوچک که برای نجات دادن جان برادرش مجبور به سفری خطرناک شد / این نوجوان ایتالیا را تکان داد

قهرمان کوچک که برای نجات دادن جان برادرش مجبور به سفری خطرناک شد / این نوجوان ایتالیا را تکان داد

مجله اینترنتی نکته نیوز : پسربچه ۱۳ ساله که برای نجات جان برادرش، هزاران کیلومتر را طی کرد تا ازمصربه ایتالیا برسد از سوی مردم این کشور «قهرمان کوچک لامپدوزا» لقب گرفت. قهرمان کوچک به ...

مجله اینترنتی نکته نیوز : پسربچه ۱۳ ساله که برای نجات جان برادرش، هزاران کیلومتر را طی کرد تا ازمصربه ایتالیا برسد از سوی مردم این کشور «قهرمان کوچک لامپدوزا» لقب گرفت.
قهرمان کوچک به تنهایی هزاران کیلومتر را طی کرد تا جان برادر هفت ساله‌اش فرید را نجات دهد. او برای رسیدن به ایتالیا همراه پناهجویان با قایق از دریای پرتلاطم مدیترانه گذشت و خود را از اسکندریه مصر به لامپدوزا و سپس پرتو امپدکوله و سرانجام فلورانس ایتالیا رساند، چراکه هدفش یافتن پزشکی بود که بتواند برادرش که در مصر سخت مریض است را درمان کند.
او پس از رسیدن به لامپدوزا داستان سفرپرفرازو نشیبش را برای مسئولان محلی روایت کرد. داستانی که ایتالیا را تکان داد.
مأمور پلیسی که احمد را از لامپدوزا به پورتو امپودکوله منتقل کرده می‌گوید: «اینکه پسر سیزده ساله‌ای زندگی‌اش را به خطر بیندازد و به ایتالیا بیاید تا برادرش را نجات دهد فصل جدیدی در میان دغدغه‌های بشری است.» احمد گفت: «من اینجا هستم چون کمک می‌خواهم، می‌خواهم او را نجات دهم و باز هم با او بازی کنم.»
ماتئو رنتزی، نخست‌وزیر ایتالیا نیز دستور داده تا مقدمات سفر فرید هفت ساله و خانواده‌اش به این کشور فراهم شود. ضمن اینکه بیمارستانی در فلورانس درمان فرید را قبول کرده و قرار است درمان پسرکوچولو آخر همین هفته آغاز شود.
شهردار فلورانس نیز با ارسال توئیتی خطاب به احمد گفت: «احمد به فلورانس خوش آمدی. پزشکان مراقب برادرت خواهند بود، باز هم با هم می‌خندیم، بازی می‌کنیم و خوشحال خواهیم بود.»