ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۱:۳۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / حوادث > شکایت امیر قلعه نویی از کارگردان فیلم ناصر حجازی

شکایت امیر قلعه نویی از کارگردان فیلم ناصر حجازی

مجله اینترنتی نکته نیوز: اواخر شهریور سال گذشته بود که به‌دنبال اکران خصوصی مستند «من ناصر حجازی هستم» امیر قلعه‌نویی، پرویز برومند و جواد زرینچه نسبت به بخشهایی از این فیلم معترض شدند و مطالب ...

مجله اینترنتی نکته نیوز: اواخر شهریور سال گذشته بود که به‌دنبال اکران خصوصی مستند «من ناصر حجازی هستم» امیر قلعه‌نویی، پرویز برومند و جواد زرینچه نسبت به بخشهایی از این فیلم معترض شدند و مطالب عنوان شده در فیلم را غیرواقعی دانستند.

 

قلعه‌نویی که معتقد بود در این مستند موارد خلاف حقیقت و توهین‌آمیزی وجود دارد، توسط وکیل خود و با توجه به مستندات و مدارکی که از این فیلم در دست داشت، شکایتی تنظیم کرد و آن را به معاونت نظارت بر امور سینمایی وزارت ارشاد ارایه داد تا در مرحله اکران در سینما و نمایش خانگی، موارد مورد اعتراض قلعه‌نویی حذف شود.

IMG15373952

وضعیت به همین منوال ادامه داشت تا اینکه در مراسم رونمایی از مستند «من ناصر حجازی هستم» در جشنواره فیلم مستند «حقیقت» در آذر سال ۹۴، مشخص شد برخی موارد مورد اعتراض قلعه‌نویی حذف نشده است.

 

سرمربی پیشین استقلال این بار با جدیت بیشتری وارد شد و از سازندگان این مستند به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرد و به‌دنبال همین شکایت بود که شعبه بازپرسی، دستور توقیف اکران مستند من ناصر حجازی هستم را صادر کرد.

 

پس از گذشت چند روز یعنی ۲۸ آذر بود که رسانه‌ها از رفع توقیف مستند «من ناصر حجازی هستم» خبر دادند و وکیل قلعه‌نویی در همین ارتباط به رسانه‌ها گفت که مستند یادشده پس از رفع برخی ایرادات، فقط برای یک نوبت دیگر در جشنواره مجوز اکران گرفته است.

 

هرچند جشنواره فیلم مستند پایان یافت اما شکایت قلعه‌نویی از سازندگان مستند «من ناصر حجازی هستم» در شعبه دادسرا مطرح و در حال رسیدگی بود تا اینکه بازپرس پرونده رأی به منع تعقیب متهمان داد اما باز هم این پایان کار نبود و به‌رغم اینکه چند روزی است نمایش خانگی فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» آغاز شده، قلعه‌نویی به‌همراه وکیلش به دادسرا مراجعه و به قرار منع تعقیب سازندگان این مستند اعتراض کرده است.

 

در نهایت دادگاه قرار صادره را با اعتراض قلعه‌نویی رد کرد تا شعبه‌بازپرسی پرونده را برای رسیدگی به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت ارسال کند. حالا شعبه دادگاه، ۱۳ شهریور را برای رسیدگی به اتهامات تهیه‌کننده و کارگردان این مستند سینمایی تعیین کرده است.