ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۶:۴۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / حوادث, خواندنی > تولد نوزاد در دمای «27 ــ درجه»

تولد نوزاد در دمای «27 ــ درجه»

ساعت 9 شب جمعه در یکی از شب‌های سرد زمستان، خبر زایمان مادر بارداری که در سخت‌ترین شرایط چشم انتظار در روستای صعب‌العبور «برازین» در دل جنگل‌های ارسباران به مرکز بهداشت و درمان ورزقان رسید. وی ...

13930406000013_PhotoA

ساعت 9 شب جمعه در یکی از شب‌های سرد زمستان، خبر زایمان مادر بارداری که در سخت‌ترین شرایط چشم انتظار در روستای صعب‌العبور «برازین» در دل جنگل‌های ارسباران به مرکز بهداشت و درمان ورزقان رسید.

وی افزود: بلافاصله و با هماهنگی‌های لازم برای انتقال بیمار، اکیپ امدادی با اکیپ راهداری به راه افتاد اما برف نیم متری همراه با کولاک و سرمای سرسخت مانع امدادرسانی شد که با استفاده از یک دستگاه «آرگو» تیم امدادی را به بالین بیمار رساندیم.

رباطی گفت: اقدامات لازم برای بیمار انجام شد و نوزاد پسر در نیمه شب در سردترین نقطه کشور( دمای 27 درجه زیر صفر) به دنیا آمد و اکیپ بعد از چند ساعت مراقبت ویژه اعلام کرد بیمار باید در سریع‌ترین زمان به بیمارستان تبریز انتقال یابد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ورزقان اظهار داشت: بعد از 8 ساعت تلاش و مراقبت ویژه توسط اکیپ امدادی شبکه بهداشت و درمان ورزقان با هماهنگی اورژانس هوایی مادر و نوزاد به بیمارستان طالقانی تبریز انتقال داده شدند و در حال حاضر وضعیت مادر و نوزاد خوب گزارش شده است.