ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۶:۰۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه, حوادث > 13 میلیارد و 500 میلیون کلاهبرداری با آلوئه ورا

13 میلیارد و 500 میلیون کلاهبرداری با آلوئه ورا

سه برادر که با تبلیغات وسیع خود با محتوای خرید تضمینی گیاه آلوئه ورا اقدام به کلاهبرداری از شهروندان مشهدی می کردند، توسط کاراگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شدند.سرهنگ حسین بیدمشکی، رییس ...

9303-5s117
سه برادر که با تبلیغات وسیع خود با محتوای خرید تضمینی گیاه آلوئه ورا اقدام به کلاهبرداری از شهروندان مشهدی می کردند، توسط کاراگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ حسین بیدمشکی، رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان مشهدی مبنی بر اینکه افرادی با پخش اطلاعیه هایی به صورت اینترنتی و کاتالوگ در سطح شهر در خصوص فروش بوته گیاه آلوئه ورا اقدام به کلاهبرداری از آنان کرده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به شکایات مطرح شده کاراگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با اخذ اظهارات شکات تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند که در تحقیقات اولیه مشخص شد سه برادر در ابتدا بدون طی کردن مراحل کسب مجوز اقدام به ایجاد شرکتی غیر مجاز کرده اند.

رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: این سه برادر با راه اندازی سایتی در اینترنت و پخش بروشور و کاتالوگ به صورت گسترده در سطح استان خراسان رضوی پس از جلب نظر مشتریان و فروش بذر گیاه آلوئه ورا به هر یک از شکات به مبالغی بین ده تا پانزده میلیون تومان اعتماد آنان را با وعده و وعیدهای مختلف در خصوص خرید تضمینی محصولات پس از به ثمر رسیدن گیاه جلب کرده اند.

وی افزود: در نهایت پس از مدتی کار و زحمت شبانه روزی شکات و به ثمر رسیدن محصول و مراجعه به شرکت، متهمان از خرید محصولات امتناع می کرده و با این روش توانسته اند مبالغی را از شکات کلاهبرداری کنند.

سرهنگ بیدمشکی گفت: با بررسی پرونده و پس از انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی، متهمان شناسایی و دستگیر شدند.

رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون 18نفر شاکی در این خصوص شناسایی و مبلغ کلاهبرداری به بیش از 13 میلیارد و 500 میلیون ریال رسیده است و موضوع کماکان تحت بررسی می باشد، افزود: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.