ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۴۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, حوادث > قاتل وحشی کودکان و دختران دستگیر شد

قاتل وحشی کودکان و دختران دستگیر شد

«رابرت بلک» رباینده و قاتل سریالی کودکان اسکاتلند، همچنان کابوس هولناک زنان بریتانیا استاین جنایتکار 67 ساله اواخر دهه 40 میلادی در «فالکرک» اسکاتلند تولد یافت و پس از مدتی به عنوان فرزند‌خوانده به خانواده‌ای ...

1309

«رابرت بلک» رباینده و قاتل سریالی کودکان اسکاتلند، همچنان کابوس هولناک زنان بریتانیا است
این جنایتکار 67 ساله اواخر دهه 40 میلادی در «فالکرک» اسکاتلند تولد یافت و پس از مدتی به عنوان فرزند‌خوانده به خانواده‌ای سپرده شد. «رابرت بلک» از کودکی پرخاشگر و ناآرام بود، اغلب در جمع‌های هم‌سن و سال‌هایش تحقیر می‌شد و همین رفتارها او را در نوجوانی به سمت بچه‌های کم سن و سال سوق می‌داد.

از همین زمان بود که «بلک» با گیر آوردن بچه‌های بی‌دست‌و پا آنها را هدف آزار و اذیت قرار می‌داد. این شرایط و رفتارهای متناقض در 11 سالگی او و با مرگ مادرخوانده‌اش به اوج رسید و وقتی «بلک» را بار دیگر به «نوانخانه» سپردند رفتارهای غیر اخلاقی‌اش بیشتر از قبل شد. حتی در آنجا او می‌توانست طعمه‌های بیشتری برای آزار و اذیت پیدا کند.
چند سال بعد او به مرکز دیگری در «موسلبورو» فرستاده شد اما کارکنان بی‌اخلاق آن مرکز این نوجوان نا‌آرام را سوژه مناسبی برای آزار و اذیت‌هایشان یافتند. تبعات این رفتار وحشیانه در 15 سالگی، «رابرت بلک» را به نوجوانی انتقامجو و بی‌رحم تبدیل کرد.
این نوجوان پرخاشجو با رساندن بسته‌های پستی به خانه‌ها، زنان 30، 40 ساله تنها را شناسایی می‌کرد و با حمله‌ای وحشیانه آنها را هدف نیت شوم خود قرار می‌داد.

فجایع و رفتارهای هول‌انگیز «بلک» تا 17‌سالگی فاش نشده بود تا این‌که دختر هفت‌ساله‌ای را پس از تعرض کشت و با این قتل تحت تعقیب قرار گرفت، اما او با جابه‌جایی‌های مداوم دم به تله نمی‌داد و به دام نمی‌افتاد.

 

مدتی بعد دختر هفت ساله همسایه جدید «بلک» هدف آزار و اذیت او قرار گرفت و این بار پلیس توانست با غافلگیر کردن این کودک‌آزار او را دستگیر کند اما محکومیت بلک تنها یک سال زندان تعیین شد و چون شواهد قاطعی درباره قتل دختر هفت ساله علیه او وجود نداشت، این متهم پس از گذراندن این دوره یک‌ساله آزاد شد.

بلک پس از آزادی به لندن رفت و در آنجا در یک مرکز تفریحی کودکان مشغول به کار شد اما حتی آنجا نیز نتوانست وسوسه‌های کثیفش را رها کند و با شکایت چند کودک اخراج شد.

از آن زمان به بعد بلک سوار بر خودروی «ون» سفیدرنگش این سو و آن سو پرسه می‌زد و دختران نوجوان دوچرخه‌سوار را می‌ربود. در سن 34 سالگی جنایت هایش را از سرگرفت و دختری دوچرخه سوار را در ایرلند شمالی ربود

دوچرخه این دختر چند روز پس از ناپدید شدن او در اطراف خانه‌شان پیدا شد و جسدش نیز شش روز بعد در نزدیکی محل زندگی‌شان در حالی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، پیدا شد.
بلک در آن زمان در آن منطقه پستچی بود و با پرسه زدن در اطراف محل طعمه‌اش را شکار کرده بود. جنایت بعدی او به فاصله یک سال در محدوده انگلیس و اسکاتلند رخ داد و دو دختر 11 و پنج ساله توسط او کشته شدند.

این جنایات مرموز به فاصله یک سال از یکدیگر یک ویژگی مشترک داشت و آن دوچرخه‌سواری دختران ربوده شده پیش از ناپدید شدن آنها بود. همین سرنخ پلیس را به سوی  تحقیق برای پیدا کردن یک قاتل در هر سه قتل سوق داد.

گفت‌وگو با افرادی که در آخرین لحظات قبل از ناپدید شدن قربانیان آنها را دیده بودند نشان می‌داد در هر سه صحنه یک اتومبیل «ون» سفیدرنگ با راننده‌ای سی‌و چند ساله دیده شده بود و همین موضوع پلیس را به تحقیق در این زمینه واداشت و پس از سال‌ها بلک به دام پلیس افتاد.

جلسات اولیه دادگاه رسیدگی کننده به پرونده جنایات «رابرت بلک» در سال 1994 یعنی 11 سال پس از آخرین جنایت او برگزار شد اما متهم حاضر به پذیرش اتهامات نبود. این دادرسی تا یک ماه بعد ادامه یافت و در نهایت قاضی پرونده با توجه به شواهد، بلک را مجرم شناخت و او را به حبس ابد محکوم کرد. البته در محکومیت این قاتل سریالی کودکان قید شده که این مرد پس از 35 سال زندان می‌تواند مورد عفو مشروط قرار گیرد.

به این ترتیب این کودک آزار وحشی در سال 2029 میلادی و در سن 82 سالگی بار دیگر آزاد خواهد شد تا کابوس هولناک برای زنان و دختران بریتانیا آغاز شود.