ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۳:۳۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, حوادث > تعرض گروهی به دختران+تصاویر

تعرض گروهی به دختران+تصاویر

دختران در این باندها به برده های جنسی تبدیل می‌شوند. خیلی از آنها به این خاطر به ادامه این شرایط تن می‌دهند که پسران تهدید می‌کنند فیلم ها و عکس هایشان را در اینترنت منتشر ...

دختران در این باندها به برده های جنسی تبدیل می‌شوند. خیلی از آنها به این خاطر به ادامه این شرایط تن می‌دهند که پسران تهدید می‌کنند فیلم ها و عکس هایشان را در اینترنت منتشر خواهند کرد. خیلی از این دختران بارها دست به خودکشی می‌زنند یا همیشه به آن فکر می‌کنند.

IMG11321590-130474846670476064
انگلیسی ها در حالی علم مبارزه با خشونت جنسی در کشورهای جنگ زده را برافراشته اند که در این کشور روزانه به دختران عضو باندهای تبهکار آشکارا تجاوز گروهی می شود و کارشناسان وضعیت آنها را مشابه شرایط جنگی توصیف می کنند.

برگزاری اجلاس جهانی فعالان حقوق بشر و یافتن راه حلی مسالمت آمیز  برای پایان دادن به خشونت جنسی در جنگ ها در حالی در لندن برگزار می شود که تجاوزهای گروهی به دختران نه در زیر پوست شهر که در کف خیابان های بریتانیا و بیخ گوش این اجلاس، کام بسیاری از شهروندان این کشور را تلخ کرده است.
به گزارش بی بی سی فارسی، در اجلاسی جهانی در لندن سیاستمداران و فعالان حقوق بشر در مورد خشونت و بهره برداری جنسی در مناطق جنگی و کشورهای بحران‌زده به گفتگو نشسته‌اند. اما کارشناسان می‌گویند همین جا در بریتانیا تجاوزهای گروهی به دختران در باندهای خیابانی شباهت زیادی به آنچه در مناطق جنگی اتفاق می‌افتد دارد

فرهنگ خشونت و تجاوز در باندهای خیابانی بریتانیا

تونی دختر شانزده ساله بریتانیایی به خاطر دوست پسرش عضو یکی از این باندها شد. دوست پسر نوزده ساله اش سردسته باند بود. تونی می‌گوید در اطرافش دختران خیلی کمی را می‌شناسد که به آنها تجاوز نشده باشد.

دوست پسر تونی در پانزده سالگی به او تجاوز کرد. او تونی را تهدید کرد که اگر به خواسته های او و باقی اعضای باند تن ندهد به خانواده اش آسیب خواهد زد.

تونی می‌گوید دختران در باندها دست به دست می‌چرخند. آنها عضو باند هستند و توان مقابله با همه را ندارند.

آمار دقیقی در مورد میزان و گستردگی این خشونت‌ها وجود ندارد ولی در سراسر بریتانیا باندهای خیابانی به دخترانی که عضو این باندها هستند، تجاوز می‌کنند.

کارشناسان می‌گویند تجاوزهای گروهی در باندهای خیابانی این دختران را در همان شرایط پیچیده و وحشتناکی قرار می‌دهد که در مناطق جنگی تجربه می‌شود. مهمترین شباهت این شرایط تکرار و عادی شدن این اتفاق است.

در این باندها که اعضای آن را بیشتر نوجوان‌ها و جوان‌ها تشکیل می‌دهند، دختران به طرز وحشتناکی توسط مردان باند تحقیر می‌شوند و مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرند.

پلیس لندن می‌گوید تنها در لندن بیش از ۲۰۰ باند خیابانی وجود دارد که تقریبا ۳۵۰۰ عضو دارند. دختران هم عضو این باندها هستند. ولی نقش دخترانمتفاوت از مسئولیت مردان عضو این باندها است. از این دختران مثل ابزار استفاده می‌شود.

هلن بکت محقق در زمینه خشونت جنسی در میان نوجوانان در دانشگاه برفوردشایر می‌گوید فرهنگ حاکم بر باندها مثل فرهنگ حاکم بر قبایل در مناطق جنگی است. جنگ بر سر قلمرو است. و دختران در باندهای خیابانی لندن خیلی راحت مورد استفاده در دعواهای بین باندها قرار می‌گیرند.

در خیلی از موارد ممکن است باند رقیب به خاطر انتقام به دوست دختر یا خواهر یکی از اعضای باند دیگر تجاوز کنند. گاهی هم ممکن است از دختران برای به دام انداختن استفاده شود. یکی از دختران پسر باند رقیب را به خیابانی خلوت می‌کشاند و بقیه او را به شدت کتک می‌زنند. اما در مرحله بعد خود این دخترهدف قرار می‌گیرد و اعضای باند رقیب ممکن است برای انتقام به او تجاوز کنند.

ریچل پانزده ساله بود که قربانی خشونت جنسی یکی از باندهای خیابانی لندن شد. پسرهای عضو باند روی بدنش ادرار کردند، لباس هایش را پاره کردند، و بعد او را تهدید کردند که عکس هایش را در شبکه های اجتماعی منتشر می‌کنند تا زندگی اش را به جهنم تبدیل کنند.

ریچل می‌گوید دختران در این باندها به برده های جنسی تبدیل می‌شوند. خیلی از آنها به این خاطر به ادامه این شرایط تن می‌دهند که پسران تهدید می‌کنند فیلم ها و عکس هایشان را در اینترنت منتشر خواهند کرد. خیلی از این دختران بارها دست به خودکشی می‌زنند یا همیشه به آن فکر می‌کنند.
 

کارلن فیرمین از یک موسسه غیردولتی برای پیشرفت تساوی جنسیتی میان نوجوانان می‌گوید آنچه در باندهای خیابانی بریتانیا اتفاق می‌افتد شباهت زیادی به شرایط در مناطق جنگی دارد.
76
1861
2692
3586
5357
12195