ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۹:۴۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > فقط سوسک میتواند در یک انفجار هسته ای سالم بماند

فقط سوسک میتواند در یک انفجار هسته ای سالم بماند

فقط سوسک میتواند در یک انفجار هسته ای سالم بماند جالب است بدانید که فسیل‌هایی از سوسک‌ها پیدا شده است که مربوط به حداقل ۳۰۰ میلیون سال قبل است، یعنی این موجودات قبل از دایناسورها هم ...

فقط سوسک میتواند در یک انفجار هسته ای سالم بماند

جالب است بدانید که فسیل‌هایی از سوسک‌ها پیدا شده است که مربوط به حداقل ۳۰۰ میلیون سال قبل است، یعنی این موجودات قبل از دایناسورها هم وجود داشته‌اند!


سوسک تنها موجوداتی که می توانند در برابر انفجار هسته ای زنده بمانند!
شاید بسیاری از ما با شنیدن نام “سوسک” دچار حالت بدی شویم. احتمال زیاد در همان ابتدا با خودتان می گویید که سوسک‌ها نبودند زمین چیزی شبیه به بهشت می شد! تقریبا اکثریت مردم کمترین علاقه‌ای به این حشرات کثیف ندارد. آن‌ها باعث انتشار باکتری‌هایی نظیر شیگلا (Shiegella) و سالمونلا (Salmonella) می‌شوند، همیشه هنگام راه رفتن از خودشان ردی از مدفوع برجا می‌گذارند و باعث تشدید حساسیت‌ها و تنگی‌نفس می‌شوند. همه این موارد دلایل خوبی برای از بین بردن آن‌هاست.
با این حال تنها گونه‌های معدودی از ۵،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ گونه شناخته شده، در خانه‌ها یافت می‌شوند. این مخلوقات آزاردهنده شامل سوسک آلمانیِ Blattella germanica، سوسک آمریکاییِ Periplaneta americana، سوسک قهوه‌ای نواری (brown-banded cockroach) و سوسک خاوری (Blatta orientalis) می‌شوند.
اما به سراغ پاسخ این سوال برویم که دنیا بدون سوسک‌ها چگونه می شود؟! اگر بخواهیم خیلی خلاصه جواب این سوال را بدهیم باید بگوییم قطعا اتفاق خوبی نخواهد افتاد!
سوسک‌ها در جنگل‌های استوایی از چوب‌ها و برگ‌های پوسیده تغذیه می‌کنند و همه این مواد پس از هضم، هنگام حرکت کردن سوسک به صورت ردی از مدفوع از بدن جانور دفع می‌شود که شامل مواد مغذی از جمله نیتروژن است. به این ترتیب نیتروژن دوباره به خاک باز می‌گردد.
همانطور که می‌دانید نیتروژن ماده ضروری برای رشد درختان و گیاهان است که وجود این درختان برای زندگی ما انسان‌ها بسیار حیاتی‌ است.
علاوه بر آن سوسک‌ها غذای اصلی پستانداران کوچک، پرندگان و خزندگان هستند، بنابراین نبود سوسک‌ها در زنجیره غذایی می‌تواند اثرات گسترده‌ای بر دنیای اطرافمان داشته باشد. بنابراین هنگامی که خواستید سوسکی را زیر پا له کنید، به این فکر کنید که همین جانور تا چه اندازه می‌تواند برای جنگل‌های اطراف مفید باشد.
با این اوصاف در حال حاضر هیچگونه نگرانی در مورد انقراض این جانوران وجود ندارد! جالب است بدانید که فسیل‌هایی از سوسک‌ها پیدا شده است که مربوط به حداقل ۳۰۰ میلیون سال قبل است، یعنی این موجودات قبل از دایناسورها هم وجود داشته‌اند!
بر اساس یک سری تحقیقات انجام شده مشخص شده است که سوسکها تنها موجودات زنده ای هستند که می توانند در برابر تشعشعات هسته ای و یا حتی یک انفجار هسته ای زنده بمانند. سوسک‌ها را می‌توان از جمله قوی‌ترین مخلوقات دانست چرا که قادر به تحمل اشعه در دوزهای بالا هستند (خیلی بیشتر از حدی که انسان قادر به تحمل کردن آن است) و قادرند تا یک ماه بدون اینکه چیزی بخورند زندگی کنند. پس اگر سوسکی در خانه دیدید و فورا آن‌ را له کردید، نگران نباشید چرا که نسل این جانوران به این راحتی منقرض نخواهد شد!