ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۴:۳۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > آیا خورشید از غرب هم طلوع میکند ؟

آیا خورشید از غرب هم طلوع میکند ؟

آیا خورشید از غرب هم طلوع میکند ؟ ناهید؛ سیاره‌ای که در آن خورشید از غرب طلوع می‌کند! آیا خورشید از غرب هم طلوع میکند ؟ لحظه‌ی تشکیل منظومه‌ی شمسی ما به زمانی برمی‌گردد که یک سحابی ...

آیا خورشید از غرب هم طلوع میکند ؟

ناهید؛ سیاره‌ای که در آن خورشید از غرب طلوع می‌کند! آیا خورشید از غرب هم طلوع میکند ؟


لحظه‌ی تشکیل منظومه‌ی شمسی ما به زمانی برمی‌گردد که یک سحابی از گرد و غبار کیهانی شروع به چرخش به دور خود کرد و یک دیسک پیش‌ستاره‌ای را ایجاد کرد. خورشید در مرکز این قرص بود و بقیه سیارات هم از گرد و غبار اطراف این قرص پدید آمدند. به همین علت، جهت حرکت مداری و حرکت وضعی همه سیارات می‌بایست مشابه جهت چرخش همان سحابی مادر باشد.
امروزه در مورد حرکت مداری (انتقالی) این موضوع را می‌توان در تمامی سیارات مشاهده کرد. ولی زمانی که صحبت از حرکت وضعی (چرخش به دور خود) می‌شود، دو سیاره‌ی متفاوت دیده می‌شوند. اگر از سمت قطب شمال خورشید به منظومه‌ی شمسی نگاه کنیم، حرکت وضعی همه‌ی سیارات بجز ناهید و اورانوس، پادساعت‌گرد است.
محور چرخش اورانوس بر محور مداریش منطبق شده و به پهلو می‌چرخد. زهره نیز در جهت کاملا مخالفی به شکل ساعت‌گرد می‌چرخد. دانشمندان علت احتمالی این شگفتی را برخوردهای سیارک‌ها و شهاب‌سنگ‌های غول‌پیکری می‌دانند که در گذشته‌های دور آنها از از مسیر چرخش اصلی‌شان منحرف کرده‌اند.

آیا خورشید از غرب هم طلوع میکند ؟,طلوع خورشید از غرب در سیاره ناهید,در سیاره ناهید خورشید از غرب طلوع میکند,طلوع کردن خورشید از غرب