ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۴۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > همه دارایی های آیت الله هاشمی رفسنجانی : از شایعه تا واقعیت

همه دارایی های آیت الله هاشمی رفسنجانی : از شایعه تا واقعیت

همه دارایی های آیت الله هاشمی رفسنجانی : از شایعه تا واقعیت آیت الله هاشمی رفسنجانی در حالی در هشتاد و دومین سال زندگیش درگذشت که بر خلاف شایعه افکنی ها، در نهایت سادگی زیست و ...

همه دارایی های آیت الله هاشمی رفسنجانی : از شایعه تا واقعیت

آیت الله هاشمی رفسنجانی در حالی در هشتاد و دومین سال زندگیش درگذشت که بر خلاف شایعه افکنی ها، در نهایت سادگی زیست و خانه های تهران و بهرمان این بزرگوار، همگی نشان از این زندگی ساده دارد.همه دارایی های آیت الله هاشمی رفسنجانی : از شایعه تا واقعیت

خانه‌های آیت الله هاشمی رفسنجانی از خیابان هدایت تا جماران +عکس

به گزارش آلونک، مرحوم هاشمی در زادگاه خود بهرمان در خانه پدری که از بزرگان بهرمان بود و در کار تجارت پسته فعالیت داشت. دارایی ها واملاکی که نود درصد آن صرف هزینه در راه انقلاب شد و پس از پیروزی نهضت نیز همچنان ماند که البته خبر ثبت شدن این خانه در بهرمان در فهرست میراث ملی می تواند نشان از اهمیت تاریخی این خانه داشته باشد.

خانه‌های آیت‌الله از خیابان هدایت تا جماران

در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در خانه ای در حوالی خیابان هدایت تهران به عنوان مستاجر زندگی کرد .نخستین خانه کوچه هدایت در خیابان شهید فکوریان، خالی از سکنه باقی مانده است. حیاط خانه خلوت است و برگ‌های زرد درختان زمین آن را پوشانده. هوا سرد است، درست مثل حال و هوای این روزهای ساکنان قدیمی آن. آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی، چهره برجسته انقلاب و نظام آخرین مستاجر این خانه بود که شامگاه یکشنبه، قلبش از حرکت ایستاد.

خانه‌های آیت‌الله از خیابان هدایت تا جماران

البته بعد از استقرار امام راحل در خانه ای جماران به خواسته ایشان، در خان همجوار بیت امام منزل گزید که متعلق به یکی از دوستداران انقلاب بود.انتشار عکس ساده‌ای از دفتر کار ایشان در مزنلشان نشان از تداوم زندگی انقلاب تا سال های واپیسن عمر دارد.

 

خانه‌های آیت‌الله از خیابان هدایت تا جماران