ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۴۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > آخرین اخبار شهیدان عراق و حله کربلا / ۳۰ شهید ایرانی هستند

آخرین اخبار شهیدان عراق و حله کربلا / ۳۰ شهید ایرانی هستند

آخرین اخبار شهیدان عراق و حله کربلا / ۳۰ شهید ایرانی هستند به گزارش نکته نیوز، آقابابایی گفت: تیم هلال احمر ایران هم اکنون در بیمارستان حله،جایی که جنازه‌ها منتقل شده،مستقر است، اما فعلا اجازه شناسایی ...

آخرین اخبار شهیدان عراق و حله کربلا / ۳۰ شهید ایرانی هستند

index

به گزارش نکته نیوز، آقابابایی گفت: تیم هلال احمر ایران هم اکنون در بیمارستان حله،جایی که جنازه‌ها منتقل شده،مستقر است، اما فعلا اجازه شناسایی اجساد را ندارند تا روال قانونی مربوط به این کار طی شود.
.
او با اشاره به آمارهای متناقضی که تا به حال از شمار شهدای این حادثه تروریستی منتشر شده، ترجیح داد فعلا از احتمالات سخن نگوید و تاکید کرد که هنوز تعداد شهدا مشخص نیست و تا زمانی که تیم هلال احمر اجازه دسترسی به اجساد را پیدا نکند، نمی‌توان با قطعیت در این باره آماری اعلام کرد.

وی همچنین تاکید کرد: تا این لحظه از ایران مجروحی شناسایی نشده و کماکان آن ١١ افغانی که ساکن ایران هستند، شناسایی شده‌اند.

به گفته آقابابایی، این ١١ تن، سرنشینان یک دستگاه ون بودند که در حین ورود به جایگاه سوخت با انفجار روبرو شده و مجروح شده‌اند.

دبیر ستاد اربعین با اشاره به اظهارات ضد و نقیض از شمار ایرانیان حاضر در آن منطقه، گفت: دو روایت وجود دارد، گروهی از شاهدان از حضور یک دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی خبر داده‌اند و عده دیگری گفته‌اند که دو دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی در جایگاه سوخت حضور داشته است. این اطلاعات دقیق نیست و تجسس‌ها ادامه دارد.

پیداشدن ۷۰ جسد

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران در عراق درباره مشخص شدن شمار شهدا و مجروحان حادثه تروریستی در الشوملی درجنوب حله مرکز استان بابل عراق گفت: بدلیل شناسایی نشدن اجساد، نمی‌توان آمار دقیقی از شمار شهدا اعلام کرد و آمارهای منتشر شده، قابل اتکا نیست.

حمید کمالی که خود را به بیمارستان حله رسانده است، بامداد جمعه افزود: تاکنون ۷۰ جسد پیدا شده است که تلاش ها برای شناسایی آنها ادامه دارد.

وی گفت: تاکنون ۹ مجروح در بیمارستان حله بستری شده اند اما هیچکدام از مجروحان بستری شده در این بیمارستان، ایرانی نیستند.

عصر پنجشنبه یک فرد انتحاری از گروه‌های تکفیری، خودروی تانکر حامل سوخت در پمپ بنزین الانوار در منطقه الشوملی در حله – ۱۰۰ کیلومتری کربلا- را منفجر کرد.

پیش از این در آمارهای مختلف گفته شده ۷۵ تن از زائران اربعین حسینی در این حمله تروریستی به شهادت رسیده و ۲۰ مجروح نیز به بیمارستان منتقل شده اند.

میرمسعود حسینیان کنسول ایران در کربلا نیز به ایرنا گفته بود، با توجه به اینکه اقدام تروریستی در محل پمپ بنزین بوده ، ۲ دستگاه اتوبوس، تعدای مینی‌بوس و چند دستگاه خودروی شخصی به طور کامل از بین رفته‌ است.