ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۲:۴۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > چهره این سارق باید دیده شود تا مالباختگان بتوانند شکایت خود را پیگیری کنند / دزد خودروهای لوکس

چهره این سارق باید دیده شود تا مالباختگان بتوانند شکایت خود را پیگیری کنند / دزد خودروهای لوکس

مجله اینترنتی نکته نیوز : پلیس با انتشار عکس چهره مردی که با شگرد خواص اقدام به دزدیدن خودروهای لوکس می کرد، به دنبال شناسایی شاکیان احتمالی دیگر این متهم است. عصر ۲۱ مهر ماه سال ...

مجله اینترنتی نکته نیوز : پلیس با انتشار عکس چهره مردی که با شگرد خواص اقدام به دزدیدن خودروهای لوکس می کرد، به دنبال شناسایی شاکیان احتمالی دیگر این متهم است.

این مرد را می شناسید + گفتگوی تصویری با مردی که پلیس خواست همه او را ببینند + فیلم وعکس

عصر ۲۱ مهر ماه سال جاری  و از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس اعلام شد که مردی خودرو مسروقه اش را محدوده ی تهرانپارس شناسایی و  در حال تعقیب خودرو مسروقه اش است.

با اعلام خبر به کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس و با توجه به سارق بودن سرنشین خودرو مسروقه ، بلافاصله مأموران  از طریق تماس با مالباخته ( مالک خودرو ) اقدام به شناسایی محل دقیق تردد خودرو ی مزدا ۳ در خیابان ۲۰۲ غربی تهرانپارس کرده و با حضور در این خیابان و قبل از هرگونه اقدام احتمالی سرنشین خودرو  جهت فرار Escape از محل ، وی را دستگیر و به کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس منتقل کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت خودرو” و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با ارجاع پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی و در تحقیقات از صاحب خودرو مزدا ۳ کشف شده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو کشف شده است.  در ساعت ۹ شب ۱۹ مهرماه و در محدوده فلکه اول تهرانپارس سرقت Stealing شده است.

در ادامه و با شناسایی هویت واقعی متهم بنام “میثم . س” ( ۲۷ ساله ) که در زمان دستگیری خودش را بنام جعلی میلاد  معرفی کرده بود، کارآگاهان با بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف در زمینه سرقت خودرو ، موادمخدر ، سرقت موتورسیکلت است ؛ همچنین در بررسی سوابق متهم مشخص شد که “میثم . س” در سال ۱۳۹۰ نیز به اتهام مشارکت در یک نزاع و درگیری منجر به جنایت Crime دستگیر و روانه زندان Prison شده و آخرین سابقه دستگیری وی به اواخر آذرماه سال گذشته (۱۳۹۴ ) باز می گردد که به اتهام سرقت موتورسیکلت دستگیر و مدتی را در زندان گذرانده بود .

با شناسایی “میثم . س” به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار و در بازرسی از مخفیگاه وی، کارآگاهان موفق به کشف تعدادی از مدارک شناسایی متعلق به سایر خودروهای مزدا ۳ مسروقه ای شدند که متهم بنا بر اعترافاتش، در طول چند ماه گذشته و در محدوده تهرانپارس ، آنها را سرقت کرده است.

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از متهم ، کارآگاهان موفق به کشف بیش از ۵ دستگاه خودرو مزدا ۳ سرقت شده توسط متهم شدند ؛ در بررسی سوابق خودروهای کشف شده ، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که از یکی از این خودروها جهت سرقت موتورسیکلت های سنگین ( بالای ۲۵۰ سی سی ) استفاده شده است .

شاکی پرونده سرقت موتورسیکلت سنگین پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” چندی پیش ، تصویر موتورسیکلت خود را به همراه آگهی فروش آن در سایت دیوار قرار داده بودم که پس از مدت کوتاهی شخصی با تلفن همراه من تماس گرفت و عنوان داشت که قصد خرید آنرا دارد ؛ پس از توافق در خصوص قیمت موتورسیکلت ( ۲۴ ملیون تومان ) ، جوانی به عنوان خریدار و با یک دستگاه خودرو مزدا ۳ به در منزل ما مراجعه و پس از بازدید موتورسیکلت عنوان داشت که تا چند روز دیگر نسبت به تحویل پول خرید موتور اقدام خواهد کرد”.

مالک موتورسیکلت مسروقه در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت:” ۱۴ مرداد ماه  و در زمان ورود به داخل پارکینگ مجتمع متوجه شدم که موتور سرقت شده است ؛ با طرح شکایت در خصوص سرقت موتور و در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته محدوده محل سکونتمان ، موفق به شناسایی همان جوان مدعی خرید موتورسیکلت خود شدیم که در روز سرقت نیز با یک دستگاه خودرو مزدا ۳ به شماره انتظامی ایران۹۹/ *** ج ۳۱ به محل زندگی ما مراجعه کرده است ؛ در ادامه مشخص شد که خودرو مزدا ۳ داخل تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته نیز دارای سابقه ی سرقت است ” .

با توجه به اظهارات مالک خودرو موتورسیکلت ، مواجه حضوری مابین متهم پرونده ( میثم . س ) و مالک موتورسیکلت مسروقه انجام و بلافاصله متهم مورد شناسایی قرار گرفت .

با شناسایی متهم پرونده توسط مالک موتورسیکلت مسروقه ، وی صراحتا به سرقت موتورسیکلت از داخل پارکینگ محل سکونت مالباخته اعتراف و در خصوص نحوه سرقت موتور نیز به کارآگاهان گفت : ” حدودا یک سال پیش من خودم مالک همین موتورسیکلت بودم ! که به دلیل اعتیاد شدید به شیشه مجبور به فروش آن شدم تا اینکه چندی پیش ، در زمان جستجو در داخل سایت دیوار به صورت کاملا اتفاقی موفق به شناسایی تصویر موتورسیکلت خود شدم ؛ با توجه به اینکه کلید یدک موتورسیکلت را از قبل نزد خود داشتم ، طی تماس تلفنی با فروشنده موتور به در خانه ی ایشان رفته و پس از رؤیت موتور و اطمینان از اینکه ، این موتور همان موتورسیکلت سابق بنده است تصمیم گرفتم تا در زمانی مناسب نسبت به سرقت آن اقدام نمایم ” .

متهم در ادامه اعترافاتش ، با اشاره به انجام سرقت های مشابه موتورسیکلت های سنگین با استفاده از خودروهای مزدا ۳ مسروقه عنوان داشت : ” در یک فقره از سرقت ها نیز ، پس از شناسایی فروشنده موتور در شهرستان دماوند ، با یک دستگاه خودرو مزدا ۳ مسروقه – که چند روز پیش از آن اقدام به سرقت آن در منطقه تهرانپارس کرده بودم – به این شهرستان رفته و در زمان بازدید موتورسیکلت ، سوئیچ خودرو مزدا ۳ را در اختیار فروشنده ی موتور گذاشته و از او خواستم تا به بهانه اطمینان از سلامت موتوری موتور اجازه دهد تا با آن مقداری رانندگی کنم ؛ فروشنده موتور نیز با اطمینان از این موضوع که من واقعا خریدار هستم ، سوئیچ خودرو را از به امانت گرفت و موتوررا برای دقایقی در اختیار من گذاشت ؛ من نیز از همین فرصت استفاده کرده و پس از سرقت موتور ، به سرعت به تهران آمدم ” .

سرهنگ کارآگاه امیر افراسیابی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به اعتیاد شدید متهم به مصرف موادمخدر از نوع شیشه عنوان داشت : ” در ادامه رسیدگی به پرونده جرایم ارتکابی متهم ، تاکنون بیش از ۱۰ دستگاه خودرو مزدا ۳ سرقت شده که تعدادی از آنها در مناطق حاشیه ای شهر تهران توسط متهم رها شده بودند ، کشف و به مالکین آنها بازگردانیده شده است” .

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص سرقت های موتورسیکلت های سنگین توسط متهم پرونده نیز گفت : ” با انجام اقدامات پلیسی ، تعدادی از شکات شناسایی و در تحقیقات از آنها مشخص شد که تمامی این افراد از طریق سایت دیوار قصد فروش موتورسیکلت های خود را داشته اند که همگی آنها به شیوه ای یکسان ( استفاده متهم از خودرو مزدا ۳ مسروقه) مورد سرقت موتورسیکلت قرار گرفتند و متهم نیز برابر اعترافات تکمیلی ، موتورسیکلت های مسروقه بعضا چند ده ملیون تومانی را به قیت هر دستگاه ۳ الی ۵ میلیون تومان به فروش رسانده است که اقدامات تکمیلی در خصوص دستگیری خریدار اموال مسروقه و کشف موتورسیکلت های مسروقه در دستور کارآگاهان این پایگاه قرار گرفته است ” .

سرهنگ امیر افراسیابی ، در پایان این خبر عنوان داشت : در بررسی سوابق خودروهای مزدا ۳ سرقتی شناسایی شده و اطلاع رسانی بعمل آمده در پرونده ، تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شناسایی و پس از مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با متهم صراحتا وی را مورد شناسایی قرار دادند لذا در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی دیگر شکات و مالباختگانی که توسط متهم پرونده مورد سرقت ، کلاهبرداری و … قرار گرفتند ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – بالاتر از بیمارستان رسالت – جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه نمایند