ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۲:۲۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > اقدام وقیحانه مرد افغان به پیرزن تهرانی/ببینید

اقدام وقیحانه مرد افغان به پیرزن تهرانی/ببینید

اقدام وقیحانه مرد افغان به پیرزن تهرانی به گزارش نکته نیوز، گردنبند ۱۵ میلیون تومانی زن تنها وسوسه ای برای اقدام وقیحانه مرد افغان بود. عصر روز دهم مرداد ماه یک مورد کشف جسد متعلق به پیرزنی ...

اقدام وقیحانه مرد افغان به پیرزن تهرانی

chaqoye-9ktenewes-com130

به گزارش نکته نیوز، گردنبند ۱۵ میلیون تومانی زن تنها وسوسه ای برای اقدام وقیحانه مرد افغان بود.

عصر روز دهم مرداد ماه یک مورد کشف جسد متعلق به پیرزنی ۷۵ ساله در محل سکونتش در خیابان دماوند – خیابان باباطاهر به کلانتری ۱۲۸ تهران نو اعلام شد.
با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات مشخص شد که دختر پیرزن پس از چند روز تماس تلفنی با مادرش و عدم پاسخگویی از سوی وی، به منزل مادرش رفته و پس از ورود به داخل خانه با جسد وی در اتاق خواب روبرو شده است.
با توجه به نحوه کشف جسد پیرزن (دست و پا و دهان بسته شده)، ماموران کلانتری اطمینان پیدا کردند که پیرزن توسط فرد یا افرادی به قتل  رسیده که بلافاصله موضوع به اداره دهم ویزه قتل پلیس  آگاهی و قاضی  کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمـد” و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از حضور در محل جنایت، به تحقیق از دختر مقتول پرداخته و اطلاع پیدا کردند که یک رشته گردنبند به ارزش تقریبی ۱۵ میلیون تومان که بنا بر اظهارات دختر مقتول همیشه از سوی وی استفاده می شده، در زمان کشف جسد وجود نداشته است. همچنین بررسی های اولیه به عمل آمده از جسد و همچنین محل ارتکاب جنایت  نیز حکایت از آن داشت که قاتل  یا قاتلان به احتمال بسیار فراوان، پس از ضرب و شتم مقتول (وجود آثار بر روی بدن) و تخریب درب کمدهای دیواری، قصد سرقت اموال باارزش مقتول را داشته اما وی از نشان دادن محل نگهداری اموال باارزش خود خودداری کرده چراکه در ادامه و با راهنمایی دختر مقتول محل نگهداری اوراق بهادار و دیگر طلا و جواهرات مادرش به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون تومان شناسایی و تمامی این اموال در آنجا کشف شد .

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام تحقیقات از دیگر اهالی مجتمع مسکونی محل زندگی مقتول (یک مجتمع مسکونی ۴ طبقه که مقتول در طبقه اول آن زندگی می کرد) اطلاع پیدا کردند که از چندی پیش جوانی تبعه افغانستان به نام “احمد” (۲۲ ساله) به عنوان کارگر خدماتی و جهت انجام نظافت به خانه مقتول تردد داشته که این موضوع از سوی دختر مقتول مورد تأیید قرار گرفت.

با شناسایی “احمد” به عنوان شخصی که آخرین بار به منزل مقتول رفته است، تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت اما در ادامه مشخص شد که همزمان با وقوع جنایت و کشف جسد مقتول، گوشی تلفن همراه احمد نیز خاموش شده ! و هیچ کس از وی اطلاعی ندارد.
در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم موفق به شناسایی مخفیگاه “احمد” در محدوده میدان امام حسین در یک ساختمان نیمه کاره شدند که در آنجا به عنوان کارگر ساختمانی مشغول به کار شده بود. کارآگاهان با شناسایی دقیق مخفیگاه احمد به این محل رفته و در ۱۶ مهرماه موفق به دستگیر وی شدند.
“احمد” پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی منکر هرگونه ارتکاب جنایت و سرقت از منزل پیرزن شد اما در ادامه اقدامات و تحقیقات پلیسی، سرانجام ساعت ۲ ظهر روز پنجشنبه گذشته لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و فروش گردنبند ۱۵ میلیون تومانی به مبلغ ۶۵۰ هزار تومان اعتراف کرد.
متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از چند ماه پیش، در کشور افغانستان در حال خانه سازی برای خود هستم و به این دلیل به تعدادی از دوستان و بستگان خود مقروض بودم. توسط یکی از دوستانم، برای انجام نظافت به مقتول معرفی شدم. طی مدتی که برای انجام نظافت به خانه پیرزن رفت و آمد داشتم، از وضعیت مناسب مالی و تنها بودن وی اطلاع پیدا کردم . هر بار که برای نظافت به آنجا می رفتم ، رشته گردنبند قیمتی را بر روی گردن پیرزن می دیدم تا اینکه تصمیم به سرقت پول و جواهرات پیرزن گرفتم. روز جنایت پس از ورود به خانه، در یک فرصت و در پذیرایی ، با روسری اقدام به بستن دهان و دست و پای مقتول کردم و او را به داخل یکی از اتاق های خواب کشیدم. در آنجا گردنبند مقتول را دزدیدم. در ادامه محل نگهداری دیگر اموال و طلا و جواهرات را از پیرزن پرسیدم اما او حاضر به نشان دادن محل جواهراتش نشد و من نیز شروع به ضرب و شتم او کردم که ناگهان او شروع به فریاد زدن و درخواست کمک از همسایگان کرد. در یک لحظه، روسروی را به دور گردن پیرزن انداختم و محکم فشار دادم که باعث مرگ وی شد. به دنبال محل نگهداری پول و جواهرات پیرزن گشتم و برای پیدا کردن آنها، درهای کمدهای دیواری را شکستم اما هیچ پول و جواهراتی را در آنها پیدا نکردم. سرانجام با سرقت همان یک رشته گردنبند همراه پیرزن از خانه خارج شده و فرار کردم .