ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۳:۳۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > شیمون پرز طراح فتنه ۸۸ به جهنم رفت !!!! / شیمون پرز کیست ؟

شیمون پرز طراح فتنه ۸۸ به جهنم رفت !!!! / شیمون پرز کیست ؟

مجله اینترنتی نکته نیوز : شیمون پرز جلاد قانا و از معماران فتنه سبز که از دو هفته پیش به علت مرگ مغزی در بیمارستان بستری شده بود دیروز صبح به جهنم رفت. شیمون پرز جلاد ...

مجله اینترنتی نکته نیوز : شیمون پرز جلاد قانا و از معماران فتنه سبز که از دو هفته پیش به علت مرگ مغزی در بیمارستان بستری شده بود دیروز صبح به جهنم رفت.
ط معمار فتنه سبز به جهنم رفت

شیمون پرز جلاد قانا و از معماران فتنه سبز که از دو هفته پیش به علت مرگ مغزی در بیمارستان بستری شده بود دیروز صبح به جهنم رفت.

سایت اسرائیل نشنال نیوز (عاروتص شوا) در خبری نوشت «نفتالی بنت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی در واکنش به خبر مرگ «شیمون پرز» رئیس و نخست وزیر سابق این رژیم اظهار کرد که با مرگ پرز، دوره بنیان گذاران اسرائیل و رهبران و افرادی که در ایجاد اسرائیل در سال‌های ابتدایی [و اشغال سرزمین فلسطین] دست داشتند به پایان رسید.

این وزیر صهیونیست در همین رابطه تصریح کرد: «آخرین نسل از پایه گذاران اسرائیل ما را ترک کرده است، پرز معلم من به حساب می‌آمد.»

خبرگزاری قدس نیز گزارش داد که جنبش مقاومت اسلامی حماس از خبر مرگ شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی ابراز خرسندی کرد. بنابراین گزارش «سامی ابوزهری» سخنگوی حماس در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت: «مردم فلسطین از خبر مرگ جنایتکاری که خون فلسطینیان را ریخته است بسیار خوشحال هستند. شیمون پرز آخرین مقام اسرائیلی بود که اشغالگری را بنا نهاد و مرگ او پایان قسمتی از تاریخ این اشغالگری و آغاز قسمت جدید تضعیف آنها است.»

شیمون پرز که بود؟

«یمعون برنسکی» معروف به شیمون پرز، دوم آگوست ۱۹۲۳ در شهر ویشنوا که در آن زمان بخشی از لهستان بود به دنیا آمد. پدرش اسحاق تاجر چوب بود و مادرش سارا ملتز نام داشت و پرز نخستین پسر آنها بود. والدین او در سال ۱۹۳۲ به اسرائیل مهاجرت کردند و دو سال بعد، وی به همراه خانواده‌اش در تل آویو مستقر شدند. شیمون پرز یکی از کلیدی‌ترین چهره‌های رژیم صهیونیستی بود که از زمان تاسیس این رژیم تاکنون همواره در پست‌های مهمی ایفای نقش کرده بود. وی از سال ۲۰۰۷ به عنوان نهمین رئیس جمهور رژیم غاصب قدس فعالیت کرد و با وجود تشریفاتی بودن این مقام، به عنوان پدر معنوی جناح‌ها و گروه‌های مختلف به شمار می‌رفت.

او نخستین بار در سال ۱۹۵۹ به کنست راه یافت و تا پیش از ریاست جمهوری، در پست‌هایی همچون نخست‌وزیری (دوبار)، وزیر امور خارجه (سه بار) و وزیر دفاع (دوبار) ایفای نقش کرده است.

مسئول خرید سازمان تروریستی هاگانا

پرز در سال ۱۹۴۷ به سازمان تروریستی «هاگانا» پیوست و «بن گوریون» مسئولیت خرید اسلحه را بر عهده وی گذاشت. سازمانی که مسئولیت اصلی آن پاک‌سازی قومی روستاهای فلسطینی طی سال‌های اشغال (سال‌های نکبت) بود. هاگانا گروهی تروریستی و زیر زمینی بود که بعدها منشا تأسیس نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی شد.

جلاد قانا (پرز) در سال ۱۹۵۲ معاون وزیر دفاع شد و دو سال بعد در ۲۹ سالگی به مقام وزارت رسید. او نقش برجسته‌ای در خرید تسلیحات نظامی، به ویژه دستیابی رژیم صهیونیستی به تسلیحات هسته‌ای و راه اندازی رآکتور هسته‌ای «دیمونا» داشته است. پرز به عنوان معمار برنامه سلاح‌های هسته‌ای اسرائیل توصیف شده است، برنامه‌ای که تا امروز نیز خارج از نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی باقی مانده است.

جلاد قانا، معاون قصاب صبرا و شتیلا

در سال ۱۹۶۹ پرز به عنوان وزیر جذب مهاجر، در سال ۱۹۷۰ به عنوان وزیر حمل و نقل و در سال ۱۹۷۴ پس از یک دوره فعالیت در وزارت اطلاعات، در سمت وزارت دفاع قرار گرفت. ارتش اسرائیل در ۱۱ آوریل ۱۹۹۶ عملیات گسترده نظامی خودرا از هوا، دریا و زمین تحت عنوان «خوشه‌های خشم» علیه لبنان آغاز نمود و مناطق مسکونی جنوب بقاع، بیروت و جبل را مورد شدیدترین و بی‌سابقه‌ترین حملات خود از زمان تجاوز سال ۱۹۸۲ قرار داد. این عملیات ۱۶ روز به طول انجامید و باعث وارد آمدن تلفات سنگینی در میان غیرنظامیان لبنانی شد. اما مهمترین فاجعه، در روستای «قانا» در جنوب لبنان اتفاق افتاد. شیمون پرز در سال ۱۹۹۶ به عنوان نخست‌وزیر اسرائیل بر «عملیات خوشه‌های خشم» نظارت داشت. عملیاتی که در آن نیروهای مسلح اسرائیلی حدود ۱۵۴ شهروند غیرنظامی لبنانی را به قتل رسانده و حدود ۳۵۱ تن را مجروح کردند.

اعطای نوبل صلح به جلاد!

توپخانه ارتش صهیونیستی، مقر وابسته به سازمان ملل در جنوب لبنان را از ساعت ۲ بعداز ظهر ۱۸ آوریل ۱۹۹۶ تا شب گلوله‌باران کرد، در حالی که ۸۰۰ شهروند غیرنظامی لبنانی در آن پناه گرفته بودند. پرز در سال‌های آخر نخست وزیری «آریل شارون» معاون او بود و در نهایت پس از کناره‌گیری «موشه کاتساو» به دلیل رسوایی اخلاقی (تجاوز به یک کارمند زن) در سال ۲۰۰۷ به مقام ریاست جمهوری رسید. شیمون پرز جلاد مردم لبنان و کسی که سهم عمده‌ای در اشغال اراضی فلسطینان و شهرک‌سازی‌ها داشت در تاریخ ۱۹۹۴ به همراه اسحاق رابین دیگر مقام صهیونیست برنده جایزه صلح نوبل شد!

مثلثِ شوم در فتنه ۸۸

فتنه ۸۸ تحت مدیریت مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل شکل گرفت و ادامه یافت، چند سال قبل از شروع فتنه، رفت‌و‌آمدها شروع شد. ملاقات‌هایی با هدایت بیرونی مایکل لدین، که دو بار سفر مک کین و دو بار سفر هابر ماس را به دعوت وزیر فرهنگ متواری دولت اصلاحات در پی داشت. در همین راستا کارگاه‌هایی تحت عنوان مبارزه مدنی از سوی الیزابت چنی در دبی و لاهه تشکیل شد. در همان زمان که این مثلث شوم (آمریکا، انگلیس و اسرائیل) بر آتش فتنه ۸۸ می‌دمیدند شیمون پرز در قامت مدافع آن پرده از خیال خام این رژیم برداشت. رئیس وقت رژیم صهیونیستی رسما از آشوبگران در ایران حمایت کرد. شیمون پرز ضمن دفاع از تشدید تحریم علیه ایران گفت: «نبرد علیه جمهوری اسلامی از بیرون مرزهای آن آغاز نمی‌شود بلکه از درون مرزهای ایران شروع می‌شود.»

پرز: فتنه گران به نیابت از ما می‌جنگند!

پرز طی سخنانی در دانشگاه «هرتسلیا» با تکرار حمایت‌های سابق از آشوبگران گفت: «حمایت از سرکشی‌های حکومت در برابر اعتراض نباید به اسرائیل محدود شود بلکه باید دیگر کشورها هم این شیوه را در پیش بگیرند.»

جلاد قانا که سال پیش از آن (۱۳۸۷) دستور ویران کردن نوار غزه و قتل عام مردم تحت محاصره را صادر کرده بود و دست کم ۱۴۰۰ فلسطینی بی‌گناه را به شهادت رسانده بود، در دفاع از عناصر فتنه‌گر و محارب گفت: «مخالفت با ایران، از برقراری تحریم‌های اقتصادی گسترده کم اهمیت‌تر نیست. نبرد علیه رژیم از داخل مرزهای ایران آغاز می‌شود. ما باید از مخالفانی که با رژیم مبارزه می‌کنند دلجویی و آنها را دلگرم سازیم. ما باید در تحریم‌های اقتصادی برای فشار بر جمهوری اسلامی همنوا شویم.»

اظهار نظر شیمون پرز در این مورد که فتنه‌گران به نیابت از رژیم کودک کش صهیونیستی در حال جنگ با نظام جمهوری اسلامی ایران هستند وقتی نمودی آشکار یافت که در جریان حاشیه سازی راهپیمایی روز قدس سال ۸۸ شماری از فتنه گران ضمن دعوت به خط زدن شعار «مرگ بر اسرائیل»، شعار «نه غزه نه لبنان» سر دادند؛ شعاری که نخستین بار توسط سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دیکته شده بود.

اشک تمساح!

با سفر «کاسپین ماکان» نامزد ندا آقاسلطان به فلسطین اشغالی و ملاقات وی با شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی، ابعاد تازه ای از همکاری سازمان جاسوسی انگلیس و سرویس صهیونیستی موساد در ترور ندا آقاسلطان فاش و نقش رژیم صهیونیستی در آتش بیاری معرکه آشکارتر شد.

کاسپین ماکان به همراه آرش حجازی (که مدعی بود شاهد اتفاقی! صحنه ترور آقاسلطان بوده است) نقش گسترده ای در جریان سازی رسانه ای بی.بی.سی انگلیس و سایر رسانه های ضدانقلابی علیه جریان اسلامی ایفا کردند. در این میان سفر کاسپین ماکان به تل آویو و ملاقاتش با شیمون پرز، ابعاد تازه‌ای از زدوبند اطلاعاتی انگلیس و اسرائیل را فاش کرد و به رسوایی بزرگ برای سازمان فتنه و رسانه های آن در داخل و خارج که مکررا روی اظهارات ماکان به عنوان نامزد مصیبت دیده آقاسلطان مانور می دادند، تبدیل شد. کاسپین ماکان که به عنوان فروشنده عکس‌های خصوصی آقاسلطان به بی.بی‌.سی هم معرفی می شد، در مصاحبه با بی.بی.سی از سفر به فلسطین اشغالی دفاع کرد و مدعی شد: «این سفر را به قصد انسان دوستانه انجام داده ام. من می خواستم تصویری را که جمهوری اسلامی از یک دشمن فرضی به نام اسرائیل در ذهن مردم ایران ساخته، بشکنم!» وی در حالی برای خدمت به منافع صهیونیست‌ها از عبارت «دشمن فرضی» استفاده کرد که چند هفته پیش از این دیدار پرز در اداره سوخنوت گفته بود: «مبارزه با جمهوری اسلامی از داخل مرزهای این کشور آغاز می شود و مخالفان به نمایندگی آنها با جمهوری اسلامی می جنگند.» پرز و نتانیاهو بارها از سران فتنه با اسم نام برده و شجاعت آنها را در مبارزه با جمهوری اسلامی ستوده بودند. اگرچه پیش از آن نیز مقامات رژیم صهیونیستی بارها به صراحت از این آرزوی خام سخن گفته بودند که تمام توان خود را برای سرنگون کردن نظام ایران به کار می‌گیرند.