ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۶:۵۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اسلایدشو, خبر ويژه > ماجرای نمازه جماعت جداگانه شیعه و سنی در کنفرانس وحدت چه بود ؟ + عکس

ماجرای نمازه جماعت جداگانه شیعه و سنی در کنفرانس وحدت چه بود ؟ + عکس

در چند روز گذشته تصویری از نماز جماعت جداگانه شیعه و سنی منتشر گردید و عمداً یا سهواً به کنفرانس بزرگ وحدت اسلامی در تهران منتسب شد... ابنا ـ هفته گذشته انتشار یک عکس غیر مرتبط ...

در چند روز گذشته تصویری از نماز جماعت جداگانه شیعه و سنی منتشر گردید و عمداً یا سهواً به کنفرانس بزرگ وحدت اسلامی در تهران منتسب شد…

ابنا ـ هفته گذشته انتشار یک عکس غیر مرتبط با “بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی”، فضای سایبری و شبکه های اجتماعی کشور را تحت تأثیر قرار داد.

ماجرا از این قرار بود که در حاشیه “همایش رحمة للعالمین” که هفته گذشته در مشهد مقدس برگزار شد، دو نماز جماعت مجزا بر پا گردید. اما متأسفانه تصویری که از این مراسم از سوی یکی از خبرگزاری های کشور منتشر گردید، از سوی کاربران اینترنت و تلفن همراه ــ عمداً یا سهواً ــ به کنفرانس بزرگ وحدت اسلامی در تهران منتسب گردید.

این عکس حتی از رسانه ها و شبکه های اجتماعی کشورهای دیگر نیز سر درآورد و مورد سوء استفاده دشمنان وحدت اسلامی قرار گرفت.

540b3b02a5602f016246a4e220c054f8

این در حالی است که در نمازهای جماعتی که در کنفرانس تهران برگزار شد، علمای اهل سنت به شیعیان و نیز علمای شیعه به اهل سنت اقتداء کردند.

تصویر زیر یکی از این نمازها را نشان می دهد که علمای اهل سنت شرکت کننده در اجلاس، به «آیت الله محسن اراکی» دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اقتداء نموده اند:

5ec2516a1e6fbdeb842862b97e805c72 5d8a3022c44e7e458376b5d283ffb4c9

تصویر زیر نیز یکی دیگر از این نمازهای جماعت را نشان می دهد که علمای شیعه و اهل سنت اجلاس ــ از جمله شخص آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ــ به یکی از علمای اهل سنت اقتداء نموده اند:

e87a4117fe617b3646beb4c89b109add

امید است که اینگونه تصاویر وحدت‌آفرین نیز به اندازه تصویر مربوط به سمینار مشهد،  دست به دست شود و دشمنان اتحاد مسلمین را ناامید کند.

شایان ذکر است که همان تصویر نماز جماعت جداگانه نیز اگرچه در بدو امر مخالف وحدت به نظر می‌رسد،  اما با نگاهی عمیق تر، نشانه همزیستی مسالمت آمیز پیروان دو فریق اصلی اسلام نیز می تواند تلقی گردد که در کنار یکدیگر، اما هر کدام مطابق فقه خود، رو به قبله ای مشترک و به خدایی واحد سجده می‌کنند.