ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۷:۵۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > سفیر بن لادن در اروپا؛ داعش “سگ جهنم” است

سفیر بن لادن در اروپا؛ داعش “سگ جهنم” است

به گزارش ادیان نیوز، «عمر محمود عثمان» معروف به “ابو قتاده” در حاشیه محاکمه‎اش در دادگاه اردن با اشاره به اعدام دو روزنامه نگار آمریکایی توسط داعش، خطاب به این گروه تروریستی گفت: روزنامه نگار ...

به گزارش ادیان نیوز، «عمر محمود عثمان» معروف به “ابو قتاده” در حاشیه محاکمه‎اش در دادگاه اردن با اشاره به اعدام دو روزنامه نگار آمریکایی توسط داعش، خطاب به این گروه تروریستی گفت: روزنامه نگار مانند یک فرستاده است و نباید او را از بین برد.

31373044962d86b36897360b065e75eb

وی که پیش‎تر ملقب به “سفیر بن لادن در اروپا” بود، اعضای گروه داعش را “دستگاه کشتار و نابودی” قلمداد کرد و اظهار داشت: اعضای داعش “خوارج و سگ های جهنم” هستند.

گفتنی است٬ ابو قتاده متولد 1960 در بیت لحم فلسطین است. وی در سال 1993 به منظور پناهندگی به همراه خانواده اش وارد بریتانیا شد اما مقامات لندن در سال 2013 او را از این کشور اخراج و برای محاکمه به اردن فرستادند.

دستگاه قضایی اردن، ابو قتاده را به اتهام توطئه برای عملیات تروریستی علیه مدرسه ای آمریکایی در سال 1998 در امان پایتخت این کشور تبرئه کرد.

این عضو القاعده هم اکنون به اتهام طرح حمله علیه گردشگران خارجی در اردن در سال 2000 محاکمه خواهد شد و حکم نهایی درباره اتهام ابوقتاده ۴۵ ساله در روز ۲۴ سپتامبر صادر می شود.

جالب اینجاست که فردی تندرو با آن همه سابقه تروریستی٬ خطاب به داعشیون چنین سخنانی را روا می‎دارد.

منبع: ابنا