ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۷:۱۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > اتحاد داعش با النصره برای آغاز نبرد القلمون

اتحاد داعش با النصره برای آغاز نبرد القلمون

ادیان نیوز: علی رغم نبردهای مستمر و خونین میان داعش و جبهه النصره ، آنان قصد دارند با همکاری یکدیگر نبردی تازه را علیه محور مقاومت آغاز کنند. به نقل از منابع خبری، بنا بر اطلاعات ...

ادیان نیوز: علی رغم نبردهای مستمر و خونین میان داعش و جبهه النصره ، آنان قصد دارند با همکاری یکدیگر نبردی تازه را علیه محور مقاومت آغاز کنند.
به نقل از منابع خبری، بنا بر اطلاعات بدست آمده از دستگاه اطلاعاتی ارتش لبنان، گروهک داعش با همکاری جبهه النصره، تیپ فجر الاسلام و گردان الحبیب مصطفی حدود 2000 نیرو را در منطقه فلیطه و جرود شمالی نزدیک عرسال تجهیز کرده است تا نبرد القلمون را آغاز کند و این گروهک، رهبری میدانی و مدیریت نبرد را بر عهده گیرد.
IMG08343612نیروهای حزب الله لبنان آماده همکاری با ارتش سوریه در مرزهای سوریه با اسرائیل هستند تا در قالب یگان های ویژه در نبرد قلمون حاضر شوند.
این یگان ها سلاح های مخصوصی در اختیار دارند که برای اولین بار در میدان نبرد به کار گرفته می شود و نیروهای ارتش لبنان نیز در مرزهای این کشور، مسئولیت اداره نبرد را بر عهده دارند.
در ماه های اخیر میان دو گروهک النصره و داعش که از گروه های وابسته به القاعده هستند، نزاع های خونین در گرفته است و هر کدام دیگری را به ترک میدان به نفع دیگری تهدید می کند و آنان اکنون ناگهان به متحد استراتژیک یکدیگر بدل شده اند.
دستگاه اطلاعاتی آلمان فاش کرد: گروهک النصره با حمایت های لجستیکی و ترابری اسرائیل، توانسته است کنترل منطقه قنیطره در مرز اسرائیل با سوریه را به دست بگیرد.
درهمین چارچوب مقامات رژیم صهیونیستی ضمن ابراز خرسندی از حضور جبهه النصره در مرزهای سوریه با اسرائیل، اذعان می کنند که برای جنگ با نظام بشار اسد نیازمند ائتلاف با مخالفان معتدل در منطقه هستند و یقین دارند که النصره به اسرائیل حمله نمی کند.
جالب تر اینکه اسرائیل حضور جبهه النصره را در نقاط مرزی خود آرام بخش توصیف می کند و مجروحان آنها را در بیمارستان های خود مداوا می کند و این شواهد نشانگر روابط نزدیک و مناسبات این گروهک ها با رژیم صهیونیستی است.
منبع : شبستان