ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۲۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > داعش ؛‌ اژدهاي دست ساز آمريكا در خاورميانه

داعش ؛‌ اژدهاي دست ساز آمريكا در خاورميانه

به گزارش ادیان نیوز،به نقل از راشاتودي ؛ پايگاه اينترنتي اين شبكه در مقاله اي به قلم “رابرت بريدج” نوشت:ايالات متحده به اميد سرنگون كردن دولت بشار اسد كمك هاي مالي و تسليحاتي فراواني را ...

به گزارش ادیان نیوز،به نقل از راشاتودي ؛ پايگاه اينترنتي اين شبكه در مقاله اي به قلم “رابرت بريدج” نوشت:ايالات متحده به اميد سرنگون كردن دولت بشار اسد كمك هاي مالي و تسليحاتي فراواني را براي تروريست هاي تكفيري بعثي در سوريه ارسال نمود .

Image.aspx
اين تروريست ها بدنبال حمايت هاي همه جانبه اي كه آمريكا و هم پيمانان غربي و عربي از آنها داشتند توانستند باانجام تبليغات گسترده نيروهاي بيشتري را جذب كرده و جنايات و اقدامات تروريستي خود را به وسعت منطقه گسترش دهند . بعلاوه اينكه همين تروريست هاي مورد حمايت غرب به دردسر و معضل بزرگي براي ايالات متحده و اروپا تبديل شده اند .

حدود يك سال پيش اين مساله قطعي به نظر ميرسيد كه باراك اوباما تصميم دارد حمله اي نظامي به خاك سوريه داشته باشد ؛ حمله اي كه نتيجه آن استقرار يك دولت متبوع و دست نشانده غرب در دمشق باشد . اما به ناگهان اين تصميم تغيير كرد و دليل آن نيز مخالفت كنگره آمريكا بااين حمله عنوان شد .

در ادامه اين مقاله آمده است : در كنار نقش تاثيرگذار انصراف انگليس از مشاركت با آمريكا در تجاوز به خاك سوريه , نمي توان از تاثير اظهارات “تد كروز” سناتور آمريكايي خطاب به كاخ سفيد به سادگي صرف نظر كرد . وي در سخناني گفت :ارتش امريكا نبايد به ” نيروي هوايي القاعده ” تبديل شود .

پس از اين انصراف جامعه آمريكا با واقعيت تعجب آور و البته حقيقت عملي از سوي دولت خود مواجه شد: واشنگتن بعنوان جايگزين حمله نظامي به سوريه از شورشياني در اين كشور حمايت مي كند كه به همان سازماني وابسته هستند كه در سال ۲۰۰۰ به ساختمان هاي تجارت جهاني در امريكا حمله كردند .

تدكروز نماينده مردم تگزاس در بخش ديگري از اظهارات خود در سنا تصريح كرد :از ميان نه گروه تروريستي و شورشي فعال در سوريه حداقل هفت گروه از آنها رابطه مستقيم و واضحي با القاعده دارند .

منبع: افغان نیوز