ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۲۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > مقام سعودی از فاش کنندگان طرح انتقال بارگاه پیامبر اسلام (ص) انتقاد کرد

مقام سعودی از فاش کنندگان طرح انتقال بارگاه پیامبر اسلام (ص) انتقاد کرد

به گزارش ادیان نیوز، وی پس از بازتاب گسترده واکنش های منفی جهان اسلام نسبت به این موضوع، در گفت وگو با «العربیه.نت» با بیان اینکه «آنچه درباره بارگاه پیامبر در مسجد النبی منتشر شد، ...

به گزارش ادیان نیوز، وی پس از بازتاب گسترده واکنش های منفی جهان اسلام نسبت به این موضوع، در گفت وگو با «العربیه.نت» با بیان اینکه «آنچه درباره بارگاه پیامبر در مسجد النبی منتشر شد، هیچ ارتباطی به ریاست امور مسجد یا حاکمیت ندارد» افزود: تلاش حاکمیت سعودی و ما صیانت و تکریم این اماکن است.

13

او بدون اشاره به فرجام این طرح جنجالی، ضمن بیان اینکه حکومت سعودی تاکید دارد هر چه از گذشته مانده، دست نخورده باقی بماند، ادامه داد: آنچه مطرح شد نظر شخصی و دیدگاه ویژه یک پژوهشگر است که مطابق روال تحقیقات علمی مطرح شد.

انتشار اخبار و گزارش هایی مبنی بر بررسی طرحی 61 صفحه ای در عربستان برای انتقال پیکر مطهر حضرت محمد (ص) رسول گرامی اسلام به قبرستان بقیع و تغییر اساسی در مسجدالنبی سبب واکنش های منفی نسبت به این موضوع شد که در جهان اسلام بازتاب گسترده ای یافت.

براساس گزارش های اعلام شده، طرح انتقال پیکر پیامبر اسلام از محلی که اکنون در آن قرار دارد در حقیقت ایده یک وهابی جزو حلقه مشاوره های تولیت مسجد نبوی است که توسط برخی محققان و دانشگاهی های سعودی که با تخریب آثار اسلامی مخالف هستند نیز به شدت نکوهش شده است.

المنصوری سخنگوی ریاست کل امور مسجد الحرام و مسجد نبوی اظهارکرد: در ماده یازدهم اساسنامه، به قوانین انتشار نظرات و پژوهش ها اشاره شده است و ریاست نیز به پژوهشگران و رسانه ها تاکید کرده آنچه را که باعث فتنه تنش می شود، منتشر نکنند.

منبع: ایرنا