ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۳:۱۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > یک آمریکایی ابوبکر البغدادی را به مناظره درباره اسلام فراخواند

یک آمریکایی ابوبکر البغدادی را به مناظره درباره اسلام فراخواند

به گزارش ادیان نیوز، «باراک بارفی» نویسنده و پژوهشگر آمریکایی در «موسسه آمریکای جدید»، که از دوستان «استیون سوتلوف» روزنامه نگار اعدام شده توسط گروه تروریستی داعش است، «ابو بکر بغدادی» خلیفه خودخوانده داعش را ...

به گزارش ادیان نیوز، «باراک بارفی» نویسنده و پژوهشگر آمریکایی در «موسسه آمریکای جدید»، که از دوستان «استیون سوتلوف» روزنامه نگار اعدام شده توسط گروه تروریستی داعش است، «ابو بکر بغدادی» خلیفه خودخوانده داعش را به مناظر درباره دین اسلام فرا خواند.

9a38052ccf55c0a3cc4a8030c1560774

بارفی پس از کشته شدن دوستش توسط داعش با خواندن بیانیه‌ای در برابر منزلش در فلوریدا، اعدام سوتلوف را تسلیت گفت و در پایان بیانیه‌اش به زبان عربی اظهار داشت: پیامی دارم به امت اسلامی، استیون سوتلوف در راه خدا شهید شد، او به دلیل اینکه جهان عرب و اسلام را دوست داشت به این کشور‌ها سفر کرد تا پیام آن‌ها را به جهان برساند.

مقاله نویس آمریکایی سپس افزود: و پیامی ویژه به ابوبکر بغدادی (خلیفه خودخوانده داعش) دارم، تو درباره رمضان گفتی که ماه رحمت است. پس رحمت تو کجاست؟ ترور اسلام و قرآن! من آماده‌ام. من این آیه قرانی را به خوبی می‌دانم. او سپس آیه ۱۹۰ قرآن را خواند: «وقاتلوا فی سبیل الله الذین یقاتلونکم ولا تعتدوا إن الله لا یحب المعتدین.» (و جنگ کنید در راه خدا با کسانیکه با شما بجنگند و تجاوز نکنید همانا خداوند تجاوزگران را دوست ندارد.)

وی در ادامه خطاب به رهبر داعش گفت: ای ابوبکر، من آماده بحث کردن هستم من با اندرز نیکو آمده‌ام. شمشیری با خود ندارم. من در انتظار این دعوت خواهم ماند.

پژوهشگر آمریکایی درباره دوستش گفت: سوتلوف یک قهرمان نبود. او روزنامه نگاری بود که به کشورهای عربی رفت و در پایان از جان خود گذشت تا مشکلات منطقه را به جهان منعکس کند.

منبع: ابنا