ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۹:۴۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > واکنش آیت الله شیخ بشیر نجفی به محاکمه ی آیت الله نمر :اختصاصی/

واکنش آیت الله شیخ بشیر نجفی به محاکمه ی آیت الله نمر :اختصاصی/

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیخ نمر باقر النمر، اخبار رسیده از نجف اشرف حاکی است که آیت الله شیخ بشیر نجفی یکی از مراجع نجف اشرف به محاکمه ی ...

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیخ نمر باقر النمر، اخبار رسیده از نجف اشرف حاکی است که آیت الله شیخ بشیر نجفی یکی از مراجع نجف اشرف به محاکمه ی رهبر انقلاب عربستان، آیت الله نمر باقر النمر، اعتراض و دادگاه های آل سعود را بی اعتبار دانست.

2fa4adaccc213ce6cdb9293483513253_XL

این مرجع تقلید در ادامه افزود : مسأله ی شیخ نمر ربطی به شیعه و سنی ندارد، آل سعود نمی تواند رشد شیعیان را در عربستان، و در منطقه ی شرقیه ببیند، شیعیان در طول تاریخ حق طلب بودند، اکنون آل سعود در مقابل حق طلبی و اصلاحات شیعیان ایستاده و قصد دارد حرکت مسالمت آمیز مردم حجاز را سرکوب کند.

در این پیام آمده است: تاریخ بهترین معلم و راهنماست، امیران سعودی تصور نکنند که با اعدام آیت الله نمر کار اعتراض به پایان می‌رسد بلکه از هر قطره خون او حق طلبی دیگر پدید می‌آید که پایه‌های حکومت حاکمان را سخت‌تر می‌لرزاند.

گفتنی است که در چند روز گذشته آیت الله شیخ جعفر سبحانی، یکی از مراجع تقلید قم در خصوص محاکمه ی شیخ نمر، ابراز نگرانی کرد.

به گفته این مرجع تقلید : اخبار جانکاه درباره سرنوشت عالم ربانی، آمر به معروف و ناهی از منکر آیت‌الله شیخ نمر مایه تاسف شد. قرآن و احادیث اسلامی به همگان بالاخص به طبقه آشنا به کتاب و سنت دستور می‌دهد که امیران و حاکمان را نصیحت کنید.

گفتار «النصیحه لائمة المسلمین» مورد اتفاق همه محدثان و عالمان دینی است. آیت‌الله شیخ نمر کاری جز نصیحت و ارشاد انجام نداده است، او پیوسته از حقوق غصب شده شیعیان سخن می‌گوید و نظام حاکم را بر نفی تبعیض دعوت می‌کند، نتیجه این کار تشویق و تقدیر است نه اعدام.