ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۹:۳۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > سلفی های یمن خواستار ورود القاعده به این کشور شدند :اختصاصی/

سلفی های یمن خواستار ورود القاعده به این کشور شدند :اختصاصی/

به گزارش ادیان نیوز، خبرگزاری احرار الحجاز وابسته به انقلابیون عربستان در عنوانی فاش کرد، باتوجه به پیشرفت و محبوبیت حوثی ها در بین مردم یمن، سلفی های این کشور طی نامه ای رسمی از ...

به گزارش ادیان نیوز، خبرگزاری احرار الحجاز وابسته به انقلابیون عربستان در عنوانی فاش کرد، باتوجه به پیشرفت و محبوبیت حوثی ها در بین مردم یمن، سلفی های این کشور طی نامه ای رسمی از القاعده درخواست کردند که هرچه سریعتر، این گروهک تروریستی وارد یمن شود و انقلاب مسالمت آمیز مردم یمن را نابود سازد.

80920308-5249193

این خبرگزاری در ادامه افزود : از سویی دیگر آل سعود به القاعده وعده داده است که اگر وارد یمن شود، تمام تجهیزات نظامی القاعده را پشتیبانی کند.

دیپلمات های عربستان در یمن، با هماهنگی کشورهای غربی و عربی در تلاش هستند که انقلاب یمن را متوقف و یا منحرف سازند.

مردم یمن از دو هفته پیش جنبش اعتراضی و مسالمت آمیز خود برای برآورده شدن سه خواسته اصلی شامل “سرنگونی دولت فاسد، لغو دستور آزادسازی حامل های سوخت و اجرای نتایج کنفرانس گفت وگوی ملی” را در این کشور آغاز کرده اند که رهبری این حرکت گسترده مردمی را جنبش انصار الله برعهده دارد.

مذاکرات و رایزنی های برگزار شده بین جنبش انصار الله به عنوان نماینده مردم و نهاد ریاست جمهوری یمن در طول دو هفته اخیر با وجود طرح برخی پیشنهادها به نتیجه نرسید. جنبش انصار الله دور روز پیش در واکنش به طرح کمیته ریاست جمهوری برای حل اوضاع یمن گفت که این طرح خواسته های مردم را برآورده نمی کند و هدفش دور زدن این خواسته ها است.

کمیته ریاست جمهوری یمن دراین طرح از تشکیل دولت وحدت ملی ظرف یک هفته سخن گفت که چهار پست کلیدی آن از جمله وزیر دفاع و دارایی را شخص رئیس جمهور انتخاب می کند. یکی دیگر از مفاد این طرح کاهش اندک قیمت فرآورده های سوختی بود. جنبش انصار الله در واکنشبه این تصمیمات تاکید کرد: تشکیل دولتی با این شکل همان بازتولید دولت قبلی است و دور زدن مطالبات مردم به شمار می رود.

مردم یمن از روز دوشنبه به دعوت سید عبدالملک الحوثی گام های تدریجی مرحله سوم جنبش اعتراضی خود را برای رسیدن به خواسته هایشان آغاز کرده و در اطراف مقر دولت و وزارتخانه ها در شهر صنعا و ورودیهای این شهربا برپایی چادر تحصن کرده اند. آنها همچنین بویژه در شهر صنعا تظاهرات می کنند.

کمیته ساماندهی اعتراضات یمن، مردم را به تظاهرات در چند میدان اصلی صنعا در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده و تحصن در این میادین برای اجبار دولت در پیشبرد امور یمن به تغییر سیاست های خود فراخوانده است.

رئیس جمهور یمن زیر فشار مردم دو روز پیش دولت باسندوه را برکنار و این دولت را تا تشکیل دولت آینده مامور پیشبرد امور کرد.