ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۲:۰۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > القاعده هندی نیز به بازار عرضه شد!

القاعده هندی نیز به بازار عرضه شد!

به گزارش ادیان نیوز ،”ایمن الظواهری” سرکرده القاعده اعلام کرد شاخه شبه جزیره هند این شبکه تروریستی ایجاد شده است. وی طی یک پیام ویدیویی ۵۵ دقیقه ای مدعی شد گروه تازه تاسیس “پرچم جهاد” ...

به گزارش ادیان نیوز ،”ایمن الظواهری” سرکرده القاعده اعلام کرد شاخه شبه جزیره هند این شبکه تروریستی ایجاد شده است. وی طی یک پیام ویدیویی ۵۵ دقیقه ای مدعی شد گروه تازه تاسیس “پرچم جهاد” را در هندوستان به اهتزار درخواهد آورد. وی هدف از این اقدام را گسترش خلافت اسلامی به دیگر کشورهای آسیایی مانند میانمار و بنگلادش عنوان کرد.

شاخه جدید القاعده در هند تأسیس شد

بنا بر ادعای الظواهری این گروه با عنوان “قاعدات الجهاد” قرار است مرزهای تصنعی ایجاد شده بین ملت های مسلمان در این بخش از آسیا را از بین ببرد. وی گفت شکل گیری این شاخه نتیجه تلاش هایی است که از دو سال پیش برای هماهنگ کردن گروه های به اصطلاح جهادی در هند انجام گرفته است.

سرکرده القاعده همچنین از گروه های تروریستی خواست برای مبارزه با دشمنان به پا خیزند. بر این اساس نام سرکرده گروه جدید القاعده “عاصم عمر” پاکستانی است. این در حالی است که القاعده از زمان ایجاد در اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی تا کنون صدها عملیات تروریستی در مناطق مختلف جهان ترتیب داده که نتیجه آن کشته شدن هزاران نفر بوده است.

منبع: مهر