ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۲۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > آخرین خبرها از دادگاه عالم بارز عربستانی

آخرین خبرها از دادگاه عالم بارز عربستانی

به گزارش ادیان نیوز، خانواده این روحانی بارز خاطرنشان کرد: وضعیت جسمی آیت الله نمر خوب نیست زیرا از درمان لازم محروم بوده است. پیش از این وکیل وی اعلام کرده بود که جلسه محاکمه آیت ...

به گزارش ادیان نیوز، خانواده این روحانی بارز خاطرنشان کرد: وضعیت جسمی آیت الله نمر خوب نیست زیرا از درمان لازم محروم بوده است.

آخرین خبرها از دادگاه عالم بارز عربستانی

پیش از این وکیل وی اعلام کرده بود که جلسه محاکمه آیت الله نمر یکشنبه گذشته برگزار شد و بحث و بررسی درباره پرونده بسته شد، و چه بسا حکم وی در جلسه آینده قرائت شود.
این جلسه قرار است روز سه شنبه ۱۶ سپتامبر جاری برگزار شود.

نهادهای حقوقی و شخصیت های سیاسی و نهادهای دینی دادگاهی کردن شیخ نمر را یک قضیه سیاسی دانسته و خواستار آزادی وی شده اند.

شیخ نمر باقر النمر، عالم شیعه عربستانی با انتقاد از نظام آل سعود، خواستار آزادی بیان و انجام تغییرات سیاسی در این کشور برای دادن نقش بیشتر به مردم در حاکمیت است.

نیروهای امنیتی سعودی هشتم ماه ژوئیه سال ۲۰۱۲ با تعقیب خودروی آیت الله نمر، به طرف وی تیراندازی کرده و او را با گلوله جنگی مجروح کردند.

دادستان عربستان، در ۲۵ مارس گذشته (پنجم فروردین ۹۳) با مطرح کردن اتهامات دروغ علیه آیت الله نمر، مانند فتنه مذهبی، تشکیل جلسه با مجرمان فراری، ترویج کشتار شهروندان و نیروهای پلیس، تخریب مساجد در هنگام نماز جمعه و دخالت در امور سایر کشورها (بحرین)، خواستار صدور حکم اعدام برای وی شد.

منبع: العالم