ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۷:۴۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > دمیرتاش؛ پ.‌ک.‌ک برای جنگ با داعش تجهیز نظامی شود

دمیرتاش؛ پ.‌ک.‌ک برای جنگ با داعش تجهیز نظامی شود

به گزارش ادیان نیوز، «صلاح‌الدین دمیرتاش» رهبر حزب صلح و دموکراسی صبح امروز با بیان اینکه دولت ترکیه باید برای حفظ کشور به گروه‌هایی که علیه داعش می‌جنگند کمک کند؛ پ.ک.ک را نیز یکی از ...

به گزارش ادیان نیوز، «صلاح‌الدین دمیرتاش» رهبر حزب صلح و دموکراسی صبح امروز با بیان اینکه دولت ترکیه باید برای حفظ کشور به گروه‌هایی که علیه داعش می‌جنگند کمک کند؛ پ.ک.ک را نیز یکی از این گروه‌ها به شمار آورد.

8f911d00431288ea70ddb0aebe41a6e8

وی که در مجلس ملی ترکیه به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌داد گفت: باید تمام گروه‌هایی که در برابر داعش می‌جنگند مسلح شوند و تجهیزات نظامی لازم به آن‌ها برسد. از جمله و مهم‌ترین آن‌ها پیشمرگان کرد هستند و غیر از آن‌ها می‌توان رزمنده‌های پ.ک.ک را نیز در این نیرو‌ها داخل دانست.

دمیرتاش ادامه داد: ما باید به این مساله بیاندیشیم که باید در برابر وحشت آفرینی داعش چکار کنیم؟ اگر پ.ک.ک که در برابر داعش می‌جنگد و از سوی دیگر قصد دارد با دولت ترکیه دوست شود از ما سلاح خواست آیا به او کمک خواهیم کرد؟

رهبر حزب صلح و دموکراسی همچنین افزود: ما پیشنهاد می‌دهیم که در صورتی که کردستان عراق اعلام استقلال کند ترکیه اولین کشوری باشد که این استقلال را به رسمیت می‌شناسد. البته باید توجه داشت که نباید اجازه داد این استقلال به درگیری و جنگ‌های قومی و منطقه‌ای در خاورمیانه منجر شود.

منبع: ابنا